• Головна
  • Чому французький коньяк вважають еталоном
Новини компаній
16:30, 24 травня 2022 р.

Чому французький коньяк вважають еталоном

Новини компаній

Франція – історична батьківщина коньяку. На всіх етапах його виробництва (від вирощування винограду до виробництва дистиляту, витримки та купажу) французькі винороби дотримуються суворих правил, що склалися століттями. Особливості виготовлення, зокрема отримання дистиляту, роблять напій насиченим і наповненим колоритними місцевими ароматами, чого неможливо досягти в інших країнах.

Чому французький коньяк вважають еталоном, фото-1

До речі, в інтернет-магазині Vintage коньяки "Chateau de Montifaud", "Baron Otard", Hardy X.O. Rare та інші виробництва Франції завжди мають попит. Тим більше, що доставка по Україні стає безкоштовною, якщо сума замовлення досягає 500 грн, а знижки під час акцій дозволяють заощадити до 20% від усієї покупки.

Як виробляють французький коньячний дистилят

Вина з різних крю доставляються на гуральні взимку і переганяються окремо, щоб зберегти їх характеристики та якість. На цьому етапі враховуються всі відмінності: кожна особливість має бути захищена одноманітністю, яка буде делегована під час збирання.

Процес дистиляції відбувається з 1 вересня до 31 березня – період, який практично не змінився з часом. Для цього використовують перегінні куби, відомі під назвою Шаранте. Перша згадка про них датується XV ст. Перегінні куби виготовлені з міді, що гарантує хорошу стійкість, високу теплопровідність та блокує утворення жирних кислот. Ця функція дозволяє уникнути ризику забруднення дистиляту неприємними запахами та смаками.Котли перегінних кубів мають форму цибулини, увінчаної капітелю, яка використовується для збирання та транспортування пари. З вершини капітелі відходить трубка (так звана «лебедина шия»), з'єднана зі змійовиком, який занурюється в теплоносій зверху котла і виходить до ємності, де збирається дистилят. Процедура складається з двох кип'ятінь, що дістали назву «чаффи». Цей процес подвійної дистиляції дозволяє отримувати спирти особливої ​​витонченості та чистоти, і він не змінився з часом.

Хороший дистилят можливий лише після подвійної перегонки.

Перегонку коньяку починають із приміщення вина в котел. Вино, що нагрівається при помірній температурі протягом 8-10 годин, виділяє спиртові пари, які піднімаються вгору і потрапляють у контур змійовика. На цьому етапі пари охолоджуються та конденсуються, залишаючи інший кінець контуру, де вони збираються у спеціальному контейнері. З першої фази виходить молочна густа рідина зі мізерними ароматами та низьким вмістом алкоголю, звана «бруїліс».

Чому французький коньяк вважають еталоном, фото-2

Після першого кип'ятіння процедуру повторюють, використовуючи як сировину перший «сирий» дистилят. Другий етап, відомий на французькому жаргоні як la bonne chauffe, вважається найважливішим і триває близько 12 годин. Це дуже тонка операція, що вимагає великого досвіду з боку операторів, які відповідають за видалення конденсату з «голови» та «хвоста», тобто з першої та останньої частини, залишаючи лише центральну частину, або знамените «серце» дистиляту.Продукт, отриманий при першій перегонці, має досить низький вміст спирту, тоді як другий дистилят виходить зі значно вищим його вмістом близько 70 градусів. Обидві дистиляції є лише першим етапом виробництва. Отриманий продукт потребує двох інших етапів обробки (витримки та купажу), щоб стати тим «легендарним коньяком», який, нарешті, продаватиметься і дегустуватимуть гурмани у всьому світі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...