Новини компаній
12:37, 26 жовтня 2022 р.

Коли носити наколінник?

Новини компаній

Наколінник - це підтримка, яку можна носити, щоб зменшити біль у коліні, запобігти травмам і допомогти вам відновитися після травми. Різні типи бандажів для колінного суглоба виготовляються із різних матеріалів та забезпечують різний рівень підтримки.

Вибір відповідного колінного бандажа при болі в коліні залежить від вашого стану. Ваш лікар порекомендує тип бандажа, який підходить саме вам, і коли вам слід носити колінний бандаж. Хоча наколінники можуть бути корисними, іноді їх використання може принести більше шкоди, ніж користі.

У цій статті обговорюються різні типи наколінників і навіщо вони використовуються. У ньому також докладно розповідається про те, що можна і чого не можна робити при носінні наколінника при болях у коліні.

Типи наколінників

Ваші коліна можуть бути пошкоджені або вивихнуті внаслідок нещасного випадку або падіння, і вам може знадобитися колінний бандаж. Ваш здоровий колінний суглоб також може бути пошкоджений через сильний удар під час занять спортом. Коліно також може бути схильне до травм через різні захворювання.

Типи наколінників різняться залежно від їхньої функції та рівня підтримки. Деякі з них захищають коліно, щоб запобігти пошкодженню, інші підтримують коліно, щоб контролювати біль. Деякі скоби стабілізують коліно, якщо воно зазнає травм, а деякі фіксують коліно, щоб оптимізувати загоєння після травми.

Загалом, наколінник слід обирати залежно від ситуації. Пристрій повинен допомогти контролювати та розподіляти тиск навколо коліна.

Типи бандажів для колін

Профілактичний

Профілактичні наколінники використовуються для захисту вашого коліна, якщо ви збираєтеся опинитися в ситуації з високим ризиком травми коліна, наприклад, у контактних видах спорту, де ваше коліно може бути пошкоджене. Ці наколінники можна використовувати, навіть якщо у вас немає проблем із коліном, але ви хочете вжити заходів для його захисту.

Розвантажувальний

Колінний розвантажувальний бандаж зазвичай використовується для контролю болю через запальні стани, такі як тендиніт, остеоартрит колінного суглоба, стресовий синдром пателофеморального або клубового великогомілкового тракту і хондромаляція надколінка. Цей тип бандажа допомагає змістити тиск та вагу на колінний суглоб, щоб зменшити біль.

Функціональний

Функціональний бандаж використовується для стабілізації колінного суглоба. При цьому цей бандаж може допомогти запобігти травмі коліна, якщо ви схильні до високого ризику через структурну проблему в коліні або навколо нього, наприклад, слабкі зв'язки або схильність до вивиху коліна .

Існують різні типи функціональних брекетів, і найкращий з них залежить від вашої проблеми з коліном та передбачуваної активності.

Реабілітаційний

Після операції на коліні, такий як відновлення меніска або передньої хрестоподібної зв'язки (ПКС) колінний бандаж може допомогти іммобілізувати суглоб, щоб він міг правильно зажити. 

Поради щодо використання

Постійність може бути проблемою, коли йдеться про те, щоб отримати максимальну віддачу від вашого колінного бандажу, і близько 25% людей, які носять його з медичною метою, повідомляють про незначні ускладнення або проблеми з використанням їхнього бандажу.

Причини, через які деякі люди перестають носити наколінник, включають:

  1. Подразнення шкіри

  2. Поганий підбір

  3. Відсутність полегшення

  4. Дискомфорт при носінні

Наступне може допомогти вам уникнути цих побоювань.

Вибирайте з розумом

Носіння правильного бандажу та його хороша посадка є ключем до того, щоб ви отримали бажані результати та щоб він був максимально зручним (і ефективним).

Знайте, чого чекати

Знання того, що має робити ваш наколінник, може допомогти вам оцінити ефективність та допомогти вам правильно його використовувати. Різні наколінники можуть виглядати однаково, але функція який завжди відповідає зовнішньому вигляду.

Коли носити наколінник?

Також може допомогти носити бандаж, коли це, швидше за все, дасть результат, а не тільки тоді, коли ви думаєте, що вам це потрібно. Можливо, вам доведеться носити корсет весь день або лише для певних видів діяльності. Носіння його занадто багато або недостатньо часу може викликати проблеми.

Наприклад, носіння корсету протягом невиправдано тривалого часу може спричинити подразнення шкіри. І якщо ви дозволите йому обмежувати вашу активність протягом кількох місяців поспіль (якщо вам це не потрібно), може призвести до атрофії м'язів (скорочення) чи малорухливості суглобів.

З іншого боку, зняття корсета до того, як колінний суглоб загоїться, може погіршити ситуацію. Нехтування носінням, коли ви схильні до травм, може призвести до пошкодження коліна. Поговоріть зі своїм лікарем або терапевтом про те, чи варто носити бандаж.

Різні наколінники від болю і як дізнатися, коли вони вам потрібні

Протипоказання

Наколінник підходить не всім. Деякі медичні умови можуть зробити вас сприйнятливими до несприятливих наслідків від носіння наколінника. А в деяких випадках наколінники взагалі неефективні.

Якщо у вас сильний біль у ногах або зниження чутливості, наприклад через периферичну невропатію, колінний бандаж може вам не підійти. Це пов'язано з тим, що ви можете не відчути невеликий поріз чи тиск з боку бандажу, а рана може погіршитися навіть якщо ви цього не усвідомлюєте.

Ви також повинні бути обережними, якщо у вас є деформації кісток або вроджені вади розвитку кісток. Форма та структура колінного бандажу можуть бути стандартизовані таким чином, що це призведе до пошкодження суглоба, якщо ваш колінний суглоб нетиповий за своєю структурою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...