• Головна
  • Чому нерівномірно вимикають абонентів від електромережі
17:59, 3 грудня 2022 р.
Надійне джерело

Чому нерівномірно вимикають абонентів від електромережі

Чому нерівномірно вимикають абонентів від електромережі

Внаслідок ворожого обстрілу в Україні пошкоджено велику кількість енергетичних об’єктів. Наразі для стабільної роботи енергосистеми «Укренерго» застосовує примусові обмеження споживачів.  

Інформація, що органи місцевого самоврядування можуть якось вплинути на рівномірність відключень  - не відповідає дійсності. Про це повідомляє мер Кам'янського Андрій Білоусов.

Місцева влада відповідає за теплопостачання, вивіз сміття, роботу транспорту і таке інше, але жодним чином не впливає на діяльність національних енергетичних або паливно-енергетичних компаній, що мають державну ліцензію. Ми не маємо повноважень керувати такими компаніями та навіть доступу до трансформаторних підстанцій, щоб  регулювати відключення.  

Міська влада тісно співпрацює з енергетиками та вдячна за оперативне реагування і роботу з підключення до живлення об’єктів критичної інфраструктури та споживачів з моменту блекаута. Але наша діяльність в цьому процесі опосередкована та здійснюється за чіткою вказівкою енергетиків.   

Є декілька причин нерівномірного відключення споживачів:  

Згідно стабілізаційних графіків вимикають всіх абонентів, виняток – об’єкти критичної інфраструктури (лікарні, насосні, котельні та інше). Якщо будинок живиться від однієї лінії з такими об‘єктами, електрика у ньому також не вимикається.  

Також, окрім стабілізаційних відключень, через різкий спад напруги в мережі можуть застосовуватися аварійні відключення, які неможливо спрогнозувати. Інколи такі аварійні відключення відбуваються через те, що після стабілізаційного відключення споживачі не вимкнули з розеток всі електроприлади, і коли напруга подається, всі вони вмикаються не поступово, а одночасно, що дає збій автоматики і призводить до повторного але вже аварійного відключення.   

Звісно, разом з Кам’янською районною військовою адміністрацією ми не стоїмо осторонь, розглядаємо всі ваші численні звернення та скарги щодо нерівномірного відключення, постійно передаємо їх енергетикам.  

Шановні мешканці Кам‘янського! Просимо всіх заощаджувати електроенергію, вимикати з розеток всі побутові прилади та вмикати їх поступово коли з’являється світло.  

Енергетики докладають всіх зусиль, аби максимально швидко стабілізувати енергетичну систему, всю необхідну допомогу на звернення енергетиків по захисту енергетичних споруд надає також міська влада, і якщо не буде повторення ракетних ударів по енергетичним об’єктам, ситуація невдовзі покращиться.  

Україна зараз переживає тяжкі часи, але лише згуртувавшись разом ми здобудемо нашу Перемогу!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Білоусов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...