• Головна
  • Як у мами під серцем — спокійний сон немовлят
Новини компаній
14:43, 21 грудня 2022 р.

Як у мами під серцем — спокійний сон немовлят

Новини компаній

Якщо новонароджені сплять до двадцяти годин на добу, чому ж мами так втомлюються? Причина у коротких періодах сну: малюк спить багато, але часто прокидається. Мама вимушена підлаштовуватись, хоча її організм потребує одного довгого сну. Змусити малюка спати, як дорослі, неможливо, але комфортні умови можуть зменшити частоту прокидань і спростити мамину працю. 


Чому малюк часто прокидається 

Дитина з незрілою нервовою системою набирається вражень від кожного звуку, зміни освітлення, предметів, яких торкається, власних фізіологічних процесів, тому дуже швидко втомлюється. Однак, відновлюють сили крихітки також швидко: інколи вистачає 15–20 хвилин дрімоти під час годування.

Найчастіше немовля прокидається, бо виспалось, його мучить голод чи спрага або через дискомфортні відчуття. Серед останніх коліки, свербіж і подразнення шкіри, незручний одяг, занадто яскраве світло або неприємна температура повітря. Значно рідше новонароджені прокидаються через гучні звуки. На більшість цих факторів батьки можуть вплинути. 

Як обладнати дитяче місце для сну 

Часто малюки хочуть спати поруч з мамою, проте окремий сон дає їй додаткові можливості для відпочинку. Кластимите ви дитину спати окремо одразу чи трохи згодом, вам знадобитися дитяче ліжечко. Оберіть для нього затишне місце з м'яким освітленням. Воно може стояти навіть в окремій кімнаті, тоді в пригоді стане радіоняня, або можна придбати приставне ліжко для новонародженого. Якщо модель не має вбудованих матраца й м'яких бортів, варто підібрати матрац з екологічних матеріалів для немовлят і захисний бампер. А от подушка й ковдра непотрібні. Спеціальну подушку за необхідності назначає лише ортопед, а замість ковдри — піжама відповідно до сезону. 

Коли підгузки не витримують активність малюків, в пригоді стануть непромокні наматрасники й пелюшки. Тісне сповивання шкідливе, але деяким малюкам спокійніше у конверті чи мішку для сну. Нічник з делікатним світлом біля ліжка не дратуватиме дитину, але допоможе мамі вночі. Оснастити спальну зону можна мобілем зі світломузикою, контрастними чи флюорисцентними прикрасами. А от м'які іграшки відкладіть, доки дитина не підросте. 

Як встановити режим сну 

Покоління тому вважалось, що всі діти мають їсти, спати й гуляти згідно чіткого графіка. Сучасна педіатрія наполягає на унікальності кожної дитини, тому необхідно слідувати моментним потребам малюків. Перші місяці режим сну дитини змінюватиметься дуже часто, але згодом стабілізується. Найліпше піддатися йому: відпочивати й активізуватись разом з дитиною. Якщо мамі буде надважко, можна делікатно й поступово впливати на режим, попередньо погодити зміни з педіатром чи консультантом з дитячого сну. Тривожність малюка у ліжечку може вирішити і перехід на спільний сон. 

Буде у вас спільний чи окремий сон, чіткий режим чи ви слідуватимите бажанням дитини — головне, аби материнство було сповнене радості й любові, адже щасливі діти у щасливих мам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ALLO #АЛЛО
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...