• Головна
  • Певній категорії ВПО почали відмовляти в наданні фінансової допомоги: що сталось
10:00, 13 січня 2023 р.
Надійне джерело

Певній категорії ВПО почали відмовляти в наданні фінансової допомоги: що сталось

Певній категорії ВПО почали відмовляти в наданні фінансової допомоги: що сталось

У Міністерстві реінтеграції зазначають, що все частіше громадяни, чиє житло пошкоджене внаслідок ведення бойових дій, звертаються зі  скаргами. Обумовлено це тим, що органи соціального захисту почали відмовляти таким людям у призначенні фінансової допомоги на проживання. Аргументом є те, що житло лише пошкоджене, а не зруйноване повністю.

Представники влади стверджують, що такі відмови є неправомірними, оскільки, згідно прийнятої постанови, на виплати можуть розраховувати всі переселенці, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок агресії з боку росії.

Тобто їм має виплачуватись фінансова допомога, як і ВПО, які перемістилися з окупованих територій або територій, де ведуться активні бойові дії.

Як отримати фінансову допомогу на проживання від держави

Аби отримати виплати, громадянам треба звернутися до органів місцевого самоврядування за місцем фактичного проживання та надати документальне підтвердження факту того, що їхнє нерухоме майно було знищене або зруйноване під час ведення бойових дій, спричинених російською агресією.

Саме такий порядок визначається постановою № 332, затвердженою Урядом 20 березня 2022 року.

Постанова чітко встановлює, що право на виплати мають усі ВПО, житло яких було пошкоджене. При цьому ступінь пошкодження житла не має значення. Підставою для нарахування виплат є наявність відповідної довідки від місцевої влади, – говорять у Міністерстві реінтеграції.

Як переселенцям отримати тимчасове житло

Також внутрішньо переміщені особи можуть отримати тимчасове житло. Для цього треба стати в чергу.

Громадянам треба до уповноважених органів місцевого самоврядування за місцем фактичного проживання подати заяву з проханням взяти їх на облік як осіб, які мають потребу в тимчасовому житлі, та подати пакет документів. Або ж за ВПО це може зробити уповноважена особа, яка має завірену письмову довіреність.

Внутрішньо переміщені українці мають разом із заявою подати ряд документів.

  • 1. Копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Представник ВПО подає також копію довіреності.
  • 2. Копію довідки ВПО та членів родини ВПО про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.
  • 3. Копії документів, які підтверджують родинні відносини ВПО та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо).
  • 4. Копію ідентифікаційного номера.

Розмір приміщення, яке може бути надано для проживання ВПО, розраховується за принципом: 6 квадратних метрів на одного члена родини, який буде там проживати (може бути більше, але не менше).

Рішення, щодо взяття ВПО на такий облік приймається уповноваженим органом місцевого самоврядування протягом одного робочого дня.

Читайте також: Коли графіки відключення електрики стануть більш адекватними: умова

Коли прийдуть гроші для внутрішньо переміщених осіб: умови виплат 2023 року

Хочеш машину – плати ще більше: нововведення для водіїв України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#впо #виплати #допомога #житло
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...