
Навіщо в нову оселю першим пускати кота: як з'явилась традиція та що вона насправді означає

Усім нам відома народна традиція, за якою в новий дім першим пускають кота. Багато людей і досі дотримуються цього правила, проте мало хто розуміє, звідки з'явився такий обряд і в чому ж насправді функція пухнастика.
Як з'явилась традиція
Раніше люди вірили, що навколо людини знаходиться величезна кількість духів, яких людське око помітити не здатне. І вони є навіть у новому будинку.
Вважалось, що кіт здатен бачити мешканців потойбіччя, а тому має першим потрапити в оселю й подружитися з ними. Як наслг вони будуть добре ставитися й до господарів.
Подібне вірування пов'язане й з домовиками. Вважалося, що саме ці маленькі істоти були відповідальні за добробут у домі і його захист. А тому з ним теж варто було подружитися відразу. Оскільки люди не могли побачити домовика, налагоджувати стосунки з ним відправляли котів, до яких ці потойбічні істоти, за народними віруваннями, були дуже лояльні.
Існувало також повір'я, за яким з родиною в новий будинок переїздять старі труднощі. І хто перший у нього зайде, на того вони й зваляться. Тому, зазвичай, це був найстарший член родини, який розумів, що його життя вже добігає кінця й негаразди йому не страшні. А пізніше люди вирішили використовувати для цієї місії кота, аби всі біди забирав він.
Як люди зараз пояснюють цю традицію
І хоч з часу виникнення цієї традиції вже пройшло чимало віків, люди досі під час новосілля часто першим у новий дім запускають кота.
Пояснюють це тим, що для людини надзвичайно важлива енергетика нової оселі. А коти дуже тонко відчувають її коливання й здатні обрати місця з найкращими енергетичними хвилями. А тому, там, де домашній пухнастик зупиниться, варто розташувати найважливіші предмети, наприклад ліжко або робочий стіл.
Читайте також: Варто пошукати в скарбничках: в Україні продають цікаву монету "1 гривня" за 60000 гривень