• Головна
  • 97 гривень за зайвий квадратний метр: які ще податки повинні сплатити українці
05:00, 4 березня 2023 р.

97 гривень за зайвий квадратний метр: які ще податки повинні сплатити українці

97 гривень за зайвий квадратний метр: які ще податки повинні сплатити українці

Державна податкова служба України нещодавно оприлюднила попередження про те, що фізичні особи повинні будуть декларувати та сплачувати податок з доходів, отриманих за сумісництвом, тобто поза основним місцем роботи.

Ставка податку на цей дохід встановлена на рівні 18% і застосовується до різних джерел доходу, включаючи дохід від оренди, виплати за незалежну професійну діяльність та іноземні доходи.

Дедлайн

Варто зазначити, що до 1 травня 2022 року всі українці, які працюють за сумісництвом, фрілансом або здають нерухомість в оренду, повинні подати податкову декларацію за минулий рік і сплатити податок з усіх доходів.

З 1 квітня 2023 року українці зможуть сплачувати податки та збори як у готівковій, так і в безготівковій формі, в тому числі електронними та цифровими грошима.

Однак платники податків не зможуть використовувати електронні гроші для сплати разових платежів та поповнення своїх рахунків.

Оподаткування квартир та будинків

На додаток до цих змін, з 2023 року для власників нерухомості діятиме новий режим оподаткування: власники квартир площею понад 60 кв. м та приватних будинків понад 120 кв. м повинні будуть сплачувати податок на нерухомість від площі своєї власності за ставкою 97,5 грн за квадратний метр за попередній рік.

Форму декларації також було оновлено, додавши нову інформацію про місцезнаходження об'єкта оподаткування, податкові пільги протягом звітного періоду та детальну інформацію про суму податку, що підлягає сплаті відповідно до частини 4 статті 50 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податок #будинок #квартира #дохід
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...