• Головна
  • Які свята найбільше люблять українці: результати опитування
13:30, 7 березня 2023 р.
Надійне джерело

Які свята найбільше люблять українці: результати опитування

Які свята найбільше люблять українці: результати опитування

Українці розповіли, які свята для них є найважливішими та найулюбленішими. Про результати опитування, яке проводилось з 14 по 22 лютого 2023-го року, повідомили в Київському міжнародному інституті соціології (КМІС).

Які свята ж найпопулярнішими в Україні

Більшість населення країни найбільш прихильно ставиться до Великодня (70 %) та Різдва (69%). А замикає трійку лідерів День Незалежності України (63%).

Також часто українці називали:

  • День захисників і захисниць України (54%);
  • Новий рік (52%);
  • День Конституції (29%);
  • Міжнародний жіночий день (25%);
  • Трійцю (22%).

Менш популярним виявився День Перемоги. Лише 13% людей називали його, як одне з найулюбленіших свят.

А в кінці рейтингу опинився День праці (1 травня) з 5% відсотками голосів.

Які свята найбільше люблять українці: результати опитування, фото-1

Як змінився рейтинг свят за рік повномасштабної війни

Популярність Великодня та Різдва не змінилась. За рік повномасштабної війни люди все так само віддають перевагу найбільшим релігійним святам.

Новий рік, який урочисто святкують у всьому світі і який всі роки ділив перше місце з Різдвом Христовим і Пасхою, зараз лише на п'ятому місці з відсотком у 52%, - зазначили в КМІС.

За словами представників Київського міжнародного інституту соціології, найбільші зміни стались зі ставленням до Дня Незалежності України, Дня захисників і захисниць України та Дня Конституції.

Перед початком повномасштабної війни серед улюблених та важливих свят День Незалежності називали лише 37% населення, зараз же ця цифра сягнула 63%. Ба більше, у 2013 році, перед вторгненням росії в Крим та на території Донецької і Луганської області це свято було одним з найменш популярних (12%).

Не меншої трансформації зазнало ставлення до Дня захисників і захисниць України. Рік тому він був популярним лише серед 29% опитуваних, а зараз його називали 54% респондентів.

День Конституції, за новим опитуванням, отримав за рік вдвічі більшу популярність серед українців (з 14% до 29%).

Ставлення до Нового року майже не змінилося (несуттєве зниження з 55% до 52%), але це свято спустилося з майже першого місця на 5-те.

Ставлення до Міжнародного жіночого дня погіршилося, його популярність за останні два роки знизилася з 34% до 25%, серед жінок він трохи більш популярний (29%), ніж серед чоловіків (23%). У 2013 це свято було одним з найбільш улюблених, його відзначали як улюблене приблизно половина населення (49%).

Суттєво зменшилася також популярність дня Перемоги (з 30% до 13%) і Дня праці 1 травня (з 12% до 5%), - сказано у дослідженні КМІС.

Які свята найбільше люблять українці: результати опитування, фото-2

Як проводилось опитування

У Київському міжнародному інституті соціології також розповіли, яким чином відбувалось опитування. Для цього використовували метод телефонних інтерв’ю за участі комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI). Вибірка мобільних номерів майбутніх респондентів була випадковою, адже комп'ютер самостійно генерував їх.

Загалом у дослідженні взяли участь 2002 дорослі респонденти.

Опитування проводилось на териорії України, окрім тимчасово окупованих росією територій. Також участь у дослідженні не брали громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022-го року.

Варто зазначити, що, зазвичай, похибка таких досліджень не була більше:

  • 2,4% для результатів, близьких до 50%,
  • 2,1% для показників, які близькі до 25%,
  • 1,5% для результатів, близьких до 10%,
  • 1,1% для показників, які близькі до 5%.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свята #опитування #соціологія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...