• Головна
  • Переведення пенсій в Ощадбанк без заяв одержувачів: що робити пенсіонерам для отримання виплат
11:31, 12 березня 2023 р.

Переведення пенсій в Ощадбанк без заяв одержувачів: що робити пенсіонерам для отримання виплат

Переведення пенсій в Ощадбанк без заяв одержувачів: що робити пенсіонерам для отримання виплат

Пенсії деяких українців переводять на рахунки в Ощадбанку автоматично, без відповідних заяв від самих пенсіонерів. У чому причина, і як у такому випадку отримувати виплачені кошти, повідомили представники Пенсійного фонду України.

Чиї пенсії переводять до Ощадбанку

Як стало відомо, переведення стосується тільки тих пенсіонерів, які отримували свої виплати через Укрпошту. Всі інші, хто отримував пенсії на банківські рахунки уповноважених банків, і надалі будуть одержувати їх таким способом.

Крім того, переведення пенсій відбувається не у всіх регіонах України, а тільки там, де через військові дії чи окупацію не може функціонувати Укрпошта. У таких випадках після письмового повідомлення Укрпошти про неможливість продовжувати роботу з доставки та виплати пенсій у тому чи іншому населеному пункті, Пенсійний фонд автоматично переводить пенсії мешканців із пошти в Ощадбанк.

Це здійснюється згідно постанови Кабміну №162 "Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану", прийнятої у перші дні війни.

Після автоматичного відкриття поточних рахунків в Ощадбанку, виплати пенсіонерів накопичуються на них. При відновленні відділення Укрпошти Ощадбанк повертає накопичені суми назад до Пенсійного фонду, і той знову перенаправляє їх Укрпошті. Якщо пошта не функціонує довгий час, існують інші варіанти отримання коштів.

Як пенсіонери можуть одержати виплати

Громадянам пропонується отримувати виплати через Ощадбанк, для чого потрібно звернутись у відділення і укласти договір банківського рахунку.

Якщо одержувач пенсійних виплат хоче отримувати кошти в іншому банку, уповноваженому Пенсійним фондом, він має зробити наступне:

  • написати та подати її особисто до органу ПФУ або через банк, у якому пенсіонер бажає отримувати гроші;
  • подати електрону заяву щодо переведення пенсії до іншого банку на порталі Пенсійного фонду через особистий кабінет (для цього знадобиться кваліфікований електронний підпис).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсія #ощадбанк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...