• Головна
  • Проходження військово-лікарської комісії: що треба знати військовозобов'язаним
12:31, 13 березня 2023 р.
Надійне джерело

Проходження військово-лікарської комісії: що треба знати військовозобов'язаним

Проходження військово-лікарської комісії: що треба знати військовозобов'язаним

Деякі важливі деталі щодо проходження військово-лікарської комісії, яку проходять військовозобов'язані після прибуття в ТЦК, повідомив адвокат Тарас Никифорчук.

У своєму YouTube-каналі адвокат нагадав, що у ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" міститься така інформація:

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців (з подальшим проходженням військово-лікарської комісії)

При цьому він зазначив, що з деякими хворобами не призивають на службу у мирний час, але у воєнний час це стає можливим, особливо, якщо є примітка "частково придатний" або "придатний у воєнний час".

Експерт звернув увагу, що, приходячи на комісію в ТЦК, треба обов’язково взяти з собою усі наявні документи про стан здоров'я. Крім того, вже на місці можна написати заяву з проханням до лікарської комісії врахувати свої медичні документи (зробити їхні копії і додати). Якщо документи ігнорують, додатково можна відправити їх Укрпоштою.

Адвокат наголосив, що, незалежно від того, чим хворіє громадянин, останнє рішення приймає комісія:

Незалежно від того, яка хвороба у людини, останнє рішення завжди ухвалює комісія. Якщо військовозобов'язаний не згоден з рішенням комісії, він може оскаржити його в суді або в вищій комісії.

Читайте також: Потрібно оскаржити протягом 10 днів: водіїв попереджують про важливий нюанс, якщо виписують штраф за тріснуте скло

Чи можуть мобілізувати студентів, викладачів і аспірантів: відповідь експерта

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #військово-лікарська комісія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...