• Головна
  • Податок на город у 2023 році: умови сплати в Україні
10:26, 20 березня 2023 р.
Надійне джерело

Податок на город у 2023 році: умови сплати в Україні

Податок на город у 2023 році: умови сплати в Україні

Згідно чинного законодавства, власники паїв та орендарі земельних ділянок сільськогосподарського призначення зобов’язані сплачувати мінімальне податкове зобов'язання (МПЗ). Внесок потрібно сплачувати за ділянки площею від 50 соток.

Якщо земельна ділянка не перебуває в офіційній оренді, сплачувати податкове зобов’язання необхідно її власнику. За наявності договору оренди, оформленого офіційно, платити має орендар.

Повідомлення про оплату власники землі повинні отримати до 1 липня включно. Але навіть у випадку його неотримання все одно потрібно сплатити податок до кінця 2023 року.

Мінімальна сума податку за город становитиме 5% нормативної оцінки землі. У 2022 році в середньому по Україні це складало 1500 гривень.

Для громадян, які не зареєстровані як фізичні особи-підприємці, визначення МПЗ здійснюється податковою за адресою таких осіб до 1 липня року, наступного за звітним. Для ФОПів у загальну суму сплачених протягом податкового року податків включаються:

  • податок на доходи фізичних осіб;
  • військовий збір з доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції;
  • земельний податок за земельні ділянки, що віднесені до сільськогосподарських угідь.

При цьому у випадку, якщо сума сплачених податків менша за визначений розмір МПЗ, доведеться доплатити різницю. У разі перевищення нічого додатково платити не потрібно.

Кому не доведеться платити за землю

Не нараховуються та не сплачуються МПЗ за 2022 та 2023 звітні роки за земельні ділянки, розташовані на тимчасово окупованих територіях або територіях, де ведуться бойові дії.

Також звільнюються від цього аграрії, які офіційно сплачують податки за проданий врожай.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податок #город
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...