• Головна
  • Науковці підрахували, скільки людей можуть втратити роботу через штучний інтелект: колосальні цифри
09:16, 30 березня
Надійне джерело

Науковці підрахували, скільки людей можуть втратити роботу через штучний інтелект: колосальні цифри

Науковці підрахували, скільки людей можуть втратити роботу через штучний інтелект: колосальні цифри

Штучний інтелект - грандіозне досягнення науково-технічного прогресу. Однак науковці стверджують, що його поява й розвиток можуть стати причиною втрати роботи близько 300 мільйонами людей із розвинених країн світу.

Такої ж думки дотримуються експерти інвестиційного банку Goldman Sachs, пише Financial Times.

Як штучний інтелект може вплинути на ринок праці

Активне використання систем ШІ, на кшталт ChatGPT, може сприяти збільшенню продуктивності праці. Що, в свою чергу, приведе до зростання протягом наступних 10 років щорічного світового ВВП на 7%.

Однак використання інноваційних технологій кардинально змінить ринок праці. Активне впровадження штучного інтелекту зможе автоматизувати роботу приблизно 300 мільйонів робітників з різних сфер.

Першими у списку на звільнення є адміністративний персонал та юристи.

Дослідники стверджують, що вже на сучасному етапі дві треті робочих місць у Сполучених Штатах та Європі можуть бути автоматизовані за рахунок механізмів штучного інтелекту.

Крім того, у 7% персоналу Сполучених Штатів штучний інтелект може забрати половину роботи. У 63% робітників можна оптимізувати менше половини обов'язків, і лише 30% працівників ChatGPT не загрожує. Приблизно така ж статистика очікується і в Європейських державах.

Варто зазначити, що штучний інтелект ніяк не вплине на роботу здебільшого тих працівників, які за займаються фізичною працею.

Науковці стверджують, що штучний інтелект уже здатен виконувати ряд завдань, наприклад заповнювати податкові декларації для малого бізнесу або оцінювати складні страхові випадки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#штучний інтелект #робота #ранок праці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...