• Головна
  • В Україні вимоги до стажу для отримання пенсії змінюються: не всі люди можуть вийти на пенсію у віці 60 років
12:33, 31 березня 2023 р.
Надійне джерело

В Україні вимоги до стажу для отримання пенсії змінюються: не всі люди можуть вийти на пенсію у віці 60 років

В Україні вимоги до стажу для отримання пенсії змінюються: не всі люди можуть вийти на пенсію у віці 60 років

У березні індексація пенсій не була проведена для всіх українців, а з 2025 року не всі зможуть вийти на пенсію у 60 років через недостатній страховий стаж. Це стає головною проблемою.

За даними видання "На пенсії", українці зазвичай виходять на пенсію з середнім стажем роботи 32 роки. Проте, вже через два роки, ті, хто має менший стаж, не зможуть вийти на пенсію вчасно, оскільки у 2025 році буде потрібно мати щонайменше 32 роки офіційного стажу роботи.

Вимоги до стажу в Україні будуть збільшуватися до 2028 року, коли необхідно мати стаж в 35 років. Наразі для виходу на пенсію в 2023 році потрібно мати стаж в 30 років, а з 2024 року вже 31 рік. Ці вимоги щорічно збільшуються на 12 місяців.

Ті, хто не відповідає вимозі до стажу, повинні продовжувати працювати до досягнення віку в 63 або 65 років.

Як встановити, чи буде українець мати можливість вийти на пенсію вчасно?

Для перевірки інформації про свій стаж можна скористатися порталом Пенсійного фонду. Потім потрібно розрахувати, скільки стажу вдасться заробити до досягнення 60-річного віку. Якщо ви плануєте вийти на пенсію у віці 65 років, то необхідно мати не менше 15 років стажу.

Важливо зазначити, що ті українці, які не мають офіційної роботи, можуть самостійно сплачувати внески до Пенсійного фонду (зараз розмір внеску становить 1474 грн). Це дозволить їм зараховувати стаж. Якщо вже настав 60-річний вік, а необхідного стажу ще немає, то за кожен місяць пропущеного стажу доведеться сплатити 2948 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсія #пенсійний вік #стаж
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...