• Головна
  • Обов’язковий техогляд повертається у 2023: які зміни очікуються, і як до цього ставляться власники авто
10:45, 3 травня 2023 р.
Надійне джерело

Обов’язковий техогляд повертається у 2023: які зміни очікуються, і як до цього ставляться власники авто

Обов’язковий техогляд повертається у 2023: які зміни очікуються, і як до цього ставляться власники авто

Уже цьогоріч стане обов’язковою процедура техогляду транспортних засобів в Україні, яка була відмінена у 2011 році. Мета такого рішення – необхідність покращення безпеки дорожнього руху та зменшення кількості аварій на дорогах.

Згідно з новим законопроектом, технічний огляд стане обов’язковим для всіх автомобілів, які мають реєстрацію в Україні, а також для іноземних транспортних засобів, які перебувають на території країни понад 30 днів. Для авто, що використовуються понад 5 років, огляд проводитиметься щорічно, а для нових – раз на два роки.

Про це пише автопортал Avtosota.

Передбачається, що ціна на техогляд буде залежати від типу автомобіля. Орієнтовна вартість для легкових автомобілів складатиме близько 1000 гривень.

Якщо під час техогляду будуть виявлені технічні несправності, власник автомобіля зобов’язаний усунути їх до наступного технічного огляду. У разі критичного технічного стану авто, що не може бути відновленим, транспортний засіб буде вилучено з обігу.

Техогляд може проводитись у будь-якій затвердженій державою станції технічного огляду. Після успішного проходження огляду видаватиметься відповідний сертифікат, що засвідчує право користуватися транспортним засобом на дорогах України.

Деякі водії та власники автомобілів сприйняли це рішення зі скептицизмом. Багато хто вважає, що повернення обов’язкового технічного огляду – не тільки додаткове фінансове навантаження в непростих умовах, але й привід для хабарництва серед робітників станцій техогляду.

Проте введення обов’язкового технічного огляду є необхідним кроком для забезпечення безпеки дорожнього руху. Це дозволить вчасно виявляти технічні несправності, які можуть призвести до аварій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Обов’язковий техогляд #техогляд #техогляд транспортних засобів
Високі оцінки користувачів за Полнота информации
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...