
Чи може обслуговувати житловий фонд компанія зі статутним капіталом у 2000 гривень? Або що не так з "Лідер-Комфортом" у Кам'янському

Відповідь на питання із заголовка: належним чином – ні. І це, на жаль, стало зрозуміло з часом, коли хайп від відосиків про те, як три сантехніки на яскравій машинці "відновлюють житловий фонд Кам'янського", спав. Те, що "Лідер-комфорт" від самого початку був фінансово неспроможним, можна було зрозуміти з моменту його створення.
2000 гривень статутного капіталу – саме з такою сумою "Лідер-комфорт" розпочав свою, так би мовити, роботу у місті. І саме на ці гроші ця компанія планує відповідати у разі банкрутства.
"Невідповідність фінансових ресурсів обсягам здійснюваної діяльності може свідчити про фіктивність компанії", – таку характеристику подібним фірмам надає аналітична система для комплаєнсу, аналізу ринків, ділової розвідки та розслідувань YouControl. І в більшій мірі ця система права.

Зрозуміло, що від самого початку у компанію її реальні власники не дуже й вкладалися, бо мета створення "Лідер-Комфорту" аж ніяк не пов’язана з обслуговуванням житлового фонду, і це, тим паче, ніякий не бізнес-проєкт. Причини прозаїчні – це лише надія повернути бодай щось, що було остаточно втрачено після виборів 2020 року.
Нагадаємо: одним з яскравих моментів тих перегонів став "танок павича" місцевого осередку "Пропозиції" (під прапором якої в нашому місті виступали сумнозвісні вихідці з не менш сумнозвісного УКОЖФ) перед міським головою та його партією "Бджола". Лебедину пісню ту можна було зрозуміти – не хотілося втрачати насиджені місці, у тому числі і в остогидлому на той час мешканцям КП "УКОЖФ".
Але вибори "Пропозиція" з тріском програла. Далі прослідували кадрові рішення, які призвели до реформування комунальної сфери у Кам'янському (до речі, на краще).
УКОЖФ зник, а вже з його руїн показав свою голову "Лідер-Комфорт" (Сергій Лисий, теперішній керівник цього підприємства, у свій час був правою рукою обличчя УКОЖФ Тетяни Щебетової та юристом КП).

Цілі перед "Лідер-Комфортом" поставили нехитрі – втручатися у життєдіяльність міста, намагатися дискредитувати роботу комунальних служб, робити щось дешевеньке, але кричати про це – наче новий дім збудували, гадити з ботів у соцмережах (нам би стільки часу!). Словом, робити все, щоб повернути колишні позиції власника. Хоча б якось. Ну, як вміють. А вміють, як показав час, не дуже. Ніхто не повівся.
Створена на колінці фірма спочатку вела агресивну рекламну кампанію через місцеві ЗМІ, протиставляючи себе "старому" та "неефективному" (по суті, будучи тим самим, але нарядженим у веселеньке платтячко).
Але сьогодні стало зрозуміло, що знятим на смартфони відеороликом серйозної роботи не зробиш. Тож дедалі частішими стають скарги на "Лідер-Комфорт" від мешканців Кам’янського.
Хвалене миття під'їздів скоротилося від кількох разів на тиждень до (в найкращому випадку) разу на місяць, компанія не в змозі виконати навіть мінімальних необхідних робіт. Все звелося до "епічних" замін рубильника за 300 гривень або вкручування чергової лампочки. На прохання мешканців про заміну козирка або хоча б мотузки для білизни у дворі – відповідь одна: немає грошей. І це зрозуміло. А звідки ж їм взятися у "мильної бульбашки", цілі якої, нагадаємо, не комунальні, а політичні.
Наведемо приклад на конкретному будинку. В намаганні демпенгувати, щоб заманювати мешканців, "Лідер-Комфорт" встановив рівень квартплати у середньому 170 гривен з квартири. Беремо типовий двоповерховий будинок на 12 квартир (на які спочатку компанія ставки і робила: менше людей – менше шуму, а тож і менше роботи). 12 x 170 = 2040 гривень. Саме стільки ЛК отримує з одного будинку. Відкиньмо 2-3 людини, які не платять, і отримаємо вже близько 1500 гривен. Чи багато можна чогось зробити на цю суму? Ну так, замінити лампочку, наприклад. І все. І більше не буде, як не крути. Бо і трьом героїчним сантехникам теж гроші треба платити.
А тим часом зима буде. І буде вона непростою.
Зараз місто активно вкладається у заміну комунікацій та запірної арматури в будинках, що обслуговує комунальне підприємство "Добробут". За наявною у редакції інформацією, близько 60 млн гривень було скеровано на житловий фонд та ремонти комунікацій аварійною службою. Ні для кого не секрет, що ця сфера зараз частково фінансується з бюджетів, і це правильно, бо за вікном – війна, а дохід у населення не більшає.
Людей, які працюють у "Лідер-Комфорті", зрозуміти можна – їм треба чимось кормити свої сім’ї та виправдовувати своє існування перед власником (зібраних грошей, схоже, лише на те й вистачає). Але і містянам теж треба не давати себе обдурити, бо фактично вся ця схема виглядає як намагання утримувати неліквідний політичний баласт, ще й за рахунок містян.
І все це ми вже спостерігали. Спочатку КП "КУКЖ", який, наче привид, зник із зібраними з мешканців коштами. Потім УКОЖФ. Тепер "Лідер-Комфорт", який, схоже, вже незабаром стане "Луснув-Комфорт" (якщо, звісно, не підніме квартплату до тисячі з гаком, а то й вище).
Як підтвердження наших слів, до редакції надходять дзвіночки, що, не будучі в змозі утримати наявні в "керуванні" будинки, у "Лідер-Комфорті" вирішили змінити стратегію, пропонуючи свої послуги у створенні ОСББ. Історія досить брудна, ще й, як виявилося, схоже, пов'язана з "мертвими душами". А тут вже світить кримінальне провадження. Подробиці – згодом.