• Головна
  • Які пільги на навчання мають діти учасників бойових дій: що обов'язково варто знати
15:00, 8 травня 2023 р.
Надійне джерело

Які пільги на навчання мають діти учасників бойових дій: що обов'язково варто знати

Які пільги на навчання мають діти учасників бойових дій: що обов'язково варто знати

Учасники бойових дій мають ряд першочергових прав та пільг, які гарантує їм держава. Однак мало хто знає, що частина з них передбачена також їхнім членам родини. Так, наприклад, діти таких громадян можуть отримати деякі переваги та компенсації під час навчання. Які ж саме пільги можна отримати, читайте далі.

Кому передбачено надання пільг

Статус учасника бойових дій можуть матимуть особи, які захищали нашу державу з 2014 року на Сході України та після повномасштабного наступу в 2022 році та брали участь у проведенні бойових дій понад 30 днів. Це передбачено для військовослужбовців ЗСУ, СБУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Служби зовнішньої розвідки, Держспецтрансслужби та Військової прокуратури України. Крім того, отримати такий статус можуть особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції, Міністерства внутрішніх справ, Держспецзв’язку, Державної фіскальної служби, Управління державної охорони, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної кримінально-виконавчої служби, які перебували у складі добровольчих формувань та, у деяких випадках, навіть волонтери.

У випадку поранення та неможливості виконувати внаслідок цього свої повноваження людина отримує статус особи з інвалідністю.

Які пільги передбачені дітям учасників бойових дій

Як зазначають в прес-службі Державної прикордонної служби України, для дітей осіб, які мають статус учасника бойових дій, законом "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачені такі пільги:

  • першочергові місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, а також оздоровчих таборах;
  • можливість переведення на бюджетну форму навчання при здобутті вищої, професійно-технічної та фахової предвищої освіти на денній формі;
  • безоплатне або пільгове проживання у гуртожитках, якщо діти навчаються на денній формі;
  • за відсутності заборгованості діти учасників бойових дій мають право на соціальну стипендію.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти #освіта #пільги #убд #учасник бойових дій
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...