• Головна
  • Мобілізація студентів: за яких умов це може відбутись
15:00, 10 травня 2023 р.
Надійне джерело

Мобілізація студентів: за яких умов це може відбутись

Фото: freepik

Фото: freepik

У випадку загострення ситуації на полі бою, мобілізувати можуть навіть тих чоловіків призовного віку, які навчаються у ВНЗ.

На думку деяких депутатів Верховної Ради, вступаючи на навчання до закладів отримання вищої освіти, частина чоловіків прагнуть уникнути призову до армії.

Як заявила депутатка Юлія Гришина, цілком ймовірно, що категорії громадян, які підпадають під мобілізацію, будуть розширені. Про це вона сказала у контексті буму на вищу освіту, який спостерігається зараз в Україні. На її думку, таким чином чоловіки рятуються від мобілізації.

Якщо відбудеться загострення ситуації на фронті, військове керівництво прийме рішення або про загальну мобілізацію, або про розширення переліку категорій українців, які повинні бути мобілізованими, — наголосила нардепка.

За її словами, якщо уряд прийме таке рішення, то статус студента та будь-які інші не зможуть допомогти людині уникнути призову.

Нагадаємо, в Україні не підлягають мобілізації студенти та аспіранти денної та дуальної форми навчання. Про це йдеться у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Мають право на відстрочку добувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти, ― зазначено у Законі. Відстрочка від призову студентам надається протягом усього періоду навчання у виші.

Проте ця категорія громадян може бути призваною до лав ЗСУ в перехідний період: коли випускник коледжу вступає до вишу, бакалавр вступає до магістратури, випускник вишу вступає до аспірантури чи докторантури.

Вручення повісток студентам не заборонене

Згідно із нормами чинного законодавства, якщо людина, яка отримала повістку, є студентом денної форми навчання, вона не має права її ігнорувати. У такому випадку громадянин має з’явитися до територіального центру комплектування (ТЦК) із відповідними документами, які засвідчують його статус як студента чи аспіранта денної форми навчання, і посилатися на п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #студенти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...