• Головна
 • Які проблеми вирішують коронки для зуба
Новини компаній
19:29, 11 травня 2023 р.

Які проблеми вирішують коронки для зуба

Новини компаній

Коронки для зубів — це штучна поверхня, яка одягається на пошкоджений зуб, щоб відновити його форму та функціональність. Коронка на зуб виготовляється з різних матеріалів, таких як кераміка, метали або їхня комбінація.

Установка коронки на зуб показана в різних ситуаціях, як-от:

 • активний розвиток карієсу, який неможливо ліквідувати пломбою;

 • ушкодження зубного тіла після травми;

 • сильне зруйнування, відсутність стінок та неможливість підтримувати заповнення пломбуючим матеріалом;

 • втрата естетичної привабливості та потреба у її відновленні;

 • використання зуба в вигляді опори для мостів або протезів різних типів.

Установка коронки також рекомендується після лікування каналів зуба. Проте озвучити рекомендації може виключно лікар.

Зазначимо, що пацієнти отримують суттєві переваги, коли монтується коронка на один зуб:

 1. По-перше, припиняється подальше руйнування зуба та сусідніх одиниць. Це особливо важливо для тих, хто має захворювання, як-от карієс або пульпіт.

 2. По-друге, встановлення коронки маскує кольорові і формені дефекти, що вже виникли. А це дієвий спосіб повернути посмішку пацієнта.

 3. По-третє, коронка в зуб запобігає стиранню емалі, тому що повністю виконує її функцію, що знижує ймовірність виникнення додаткових проблем зі здоров'ям ротової порожнини.

 4. По-четверте, такий спосіб обробки запобігає розвитку захворювань ясен, як-от гінгівіт та пародонтоз, завдяки своїй анатомічній формі.

Якщо ви шукаєте де замовити коронки, а ціни вам здаються високими, то зверніться до професійної стоматології. В таких центрах стоматолог-ортопед підбирає анатомічну форму штучної зубної поверхні з урахуванням індивідуальних особливостей зубного ряду пацієнта. Відтінок також враховується згідно з кольором натурального зубного ряду. Клієнт отримує максимально природний вигляд та посмішку.

Якою може бути коронка зуба

Згідно зі світовою практикою, рекомендується встановлення коронок при руйнуванні зубного тіла більш ніж на 40%. У разі проблем із вузькою спеціалізацією стоматологія пропонує використовувати коронки різних типів, які відрізняються за призначенням, використовуваним матеріалом та конструкцією:

 • Металеві — найдовговічніші, міцні та стійкі до зносу. Їх встановлюють на зубах, що знаходяться в зоні жувального навантаження, а також на ділянках, яких не видно при посмішці.

 • Керамічні — відрізняються природним кольором, та дають змогу досягти максимальної естетичності та непомітності у змінах зубної конструкції. Вони використовуються для встановлення на передніх зубах.

 • Цирконієві — поєднують у собі міцність металевих та естетичність керамічних. Така установка коронки зуба розрахована на будь-який ряд.

 • Тимчасові – це тимчасове рішення, яке монтується до остаточного встановлення основного протеза. Актуально для пацієнтів, яким проводять додаткові процедури перед основним відновленням зубного тіла.

Якість матеріалів, що використовуються для виготовлення, позначається на терміні служби та естетичних особливостях. Металеві моделі вважаються довговічними, проте, вони менш естетичні, ніж керамічні або цирконієві. Керамічні варіанти більш естетичні, однак їхній термін служби може бути коротшим, ніж у металевих. Цирконієві вважаються за універсальну пропозицію.

У яку вартість обходяться коронки: ціна на послуги

Щоб дізнатися, скільки коштує коронка на зуб, пройдіть огляд у професійного стоматолога-ортопеда зі стажем. Лікар оцінить стан зуба за допомогою візуальної та апаратної діагностики, на основі яких буде розрахована кінцева вартість послуги.

Фахівець відповість на всі питання, які виникають відносно процедури. Він розповість про можливі болісні відчуття і як їх можна зменшити. Також надасть інформацію про те, скільки часу займає процес, як довго триває звикання, який можливий дискомфорт і як впоратися з цим. Отримаєте рекомендації щодо догляду за коронкою та розповість, як часто потрібно проводити огляд контролю.

Важливо розуміти, що перед тим, як купити коронку, треба тверезо оцінити її переваги та недоліки. Кожен випадок є унікальним, тому тільки кваліфікований лікар-ортопед визначає, яка модель підходить для вашого зуба. Пам’ятайте, що турбота про ортопедичну конструкцію складається не тільки з правильного догляду, а й регулярного контролю у стоматолога.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...