• Головна
  • Що таке оповіщення, чим відрізняється від повістки та кому його можуть вручити
11:00, 13 травня 2023 р.
Надійне джерело

Що таке оповіщення, чим відрізняється від повістки та кому його можуть вручити

Що таке оповіщення, чим відрізняється від повістки та кому його можуть вручити

Вже протягом більш ніж року в Україні триває повномасштабна війна, що вимагає мобілізації військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років. Особи, які підпадають під цей критерій, можуть отримати не тільки повістку, але й оповіщення. Варто зазначити, що ці два документи мають відмінності.

Які відмінності між повісткою та оповіщенням

Повістка та оповіщення - це різні документи. Повістка - це розпорядження, яке зобов'язує отримувача явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у встановлений строк.

Оповіщення також є розпорядженням від керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки в районі або місті. Проте, на відміну від повістки, оповіщення не адресоване конкретній особі, а відправляється за адресою отримувача:

  • органам місцевого самоврядування;
  • керівникам підприємств, установ та організацій;
  • навчальним закладам.

Оповіщення має на меті сповістити керівника про необхідність повідомити військовозобов'язану особу про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки і забезпечити її прибуття у встановлені терміни. Іншими словами, оповіщення є інструментом, яке використовується ТЦК і СП для вручення повісток військовозобов'язаним.

Яка є функція оповіщення від військкомату

Оповіщення від військкомату не ставить вас перед зобов'язанням до якихось дій, але воно накладає відповідальність на посадових осіб та керівників підприємств, які отримали оповіщення:

  • проінформувати військовозобов'язаних про необхідність прибути до військкомату, зареєструватися або уточнити свої особисті дані;
  • забезпечити прибуття військовозобов'язаних до ТЦК і СП у терміни, зазначені в повістках, що додаються до оповіщення.

За словами юриста з адвокатського об'єднання T&T Partners Владислава Юрчака, отримання оповіщення не означає, що обов'язково відбудеться мобілізація. Але якщо військовозобов'язаний отримав повістку, що була додана до оповіщення, і проігнорував її, то неявка до військкомату матиме наслідки і військовозобов'язаний понесе відповідальність.

Які повноваження отримали ТЦК, що змінилось в їхній роботі

Повноваження ТЦК зазнали змін: раніше вони не мали права мобілізувати особу, яка перебувала на обліку в іншому територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Проте, на даний час уряд дозволив ТЦК надсилати повістки військовозобов'язаним незалежно від їх місця перебування на обліку.

Нові повноваження ТЦК дозволяють їм здійснювати оповіщення і призив військовозобов'язаних на службу:

  • людей, які включені до військового оперативного резерву та можуть бути призвані на військову службу в особливий період;
  • людей, яких призивають на військову службу під час мобілізації в період особливої потреби.

Однак, важливо зазначити, що ці нові повноваження не поширюються на військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки. Крім того, ТЦК більше не мають займатися підготовкою та веденням територіальної оборони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оповіщення #повістка #мобілізація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...