
Було зафіксовано найсильніший космічний вибух в історії за допомогою астрономічних спостережень

Фото ілюстративне (freepik.com)
Прилади станції вивчення космосу в Каліфорнії зафіксували спалах ще в 2020 році, проте астрономи зацікавилися цими даними лише через рік.
Найбільший в історії космічний вибух, вдесятеро яскравіший за будь-який спалах наднової, був зафіксований британськими астрономами.
За даними, переданими Бі-бі-сі, вчені припускають, що вибух, зафіксований на відстані 8 мільярдів світлових років, став наслідком поглинання гігантської хмари газу надмасивною чорною дірою.
Прилади станції вивчення космосу в Каліфорнії зафіксували спалах ще в 2020 році, але астрономи зацікавилися цими даними лише через рік і розпочали їх аналіз.
Керівник дослідницької групи британського Саутгемптонського університету, Філіп Уайзман, пояснив, що масштаб відкриття став очевидним для вчених, як тільки вони визначили відстань до вибуху. За їхніми даними, цей вибух не тільки є найпотужнішим, але й найтривалішим у історії.
Вчені надали відкриттю позначення AT2021lwx.
Команда під керівництвом Уайзмена була дуже здивована можливою причиною такого яскравого вибуху, оскільки в науковій літературі не було жодної підтвердженої інформації, яка могла б пояснити це явище.
Більшість подій, пов'язаних із надновими, тривають лише пару місяців, перш ніж зникнути. Щось, що здатне зберігати таку яскравість протягом майже трьох років - вкрай незвично, - зазначив Уайзман.
На основі отриманих даних, науковці зробили висновок, що причиною вибуху стала гігантська хмара газу, яка в декілька тисяч разів перевищувала розміри Сонця, яке було поглинуте надмасивною чорною дірою.
Після вибуху у космос відправляється ударна хвиля, а залишки газової хмари, яка перегрілася в результаті вибуху, залишаються навколо надмасивної чорної діри. Це формує щось на зразок кола.
У вчених існує теорія, що у центрі всіх галактик знаходяться чорні діри, а подібні вибухи можуть сприяти зміщенню центрів галактик і зміні їх конфігурації. Однак Філіп Уайзман зауважив, що подібні явища відбуваються рідко.