• Головна
  • Скільки грошей потрібно Україні, аби швидко відбудуватись після війни: у Мінфіні здивували сумою
09:02, 16 травня 2023 р.
Надійне джерело

Скільки грошей потрібно Україні, аби швидко відбудуватись після війни: у Мінфіні здивували сумою

Скільки грошей потрібно Україні, аби швидко відбудуватись після війни: у Мінфіні здивували сумою

У Міністерстві фінансів назвали суму, яка потрібна Україні для швидкої відбудови. Як з'ясувалось, у масштабах країни це не захмарні кошти, а доволі реальні цифри. Детально про це розповів голова Мінфіну Сергій Марченко.

Якої суми потребує Україна

Міністр фінансів розповів, що загалом Україні потрібно близько 14 мільярдів доларів для швидкої відбудови країни. Із них 3,3 мільярда в державному бюджеті вже є. Однак 6,5 мільярдів залишаються під питанням, адже їх ще доведеться знайти.

США 2,3 мільярда доларів (0,8 мільярда доларів на енергетику, 1,5 мільярда доларів на відновлення), ЄС – 1 мільярд євро, Японія – 600 мільйонів доларів. Через фонд UTRF Світового банку вже залучено 852 мільйонів доларів від ряду країн. А також експортно-кредитне фінансування від Великобританії (UKEF), Італії (SACE), Франції (BpiFrance), – пояснив він.

Як зазначив Сергій Марченко, більшість грошей, які були передані партнерами мають бути спрямовані на конкретні проєкти, оскільки країни виділяли їх саме з такою метою. А тому розпоряджатись цими фінансами як захочеться неможливо.

По нових проєктах, починаючи від ідеї до здачі обʼєкта, може пройти 44 місяці. Якщо спрощена процедура – це 30 місяців. Якщо капітальний ремонт – до двох років. Поточний ремонт – в межах року, – додав міністр.

Наразі, як зазначають у Мінфіні, для України пріоритетним є техніко-економічне обґрунтування проєктів, щоб потім під них шукати фінансових донорів, які зможуть допомогти у вирішенні необхідних питань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гроші #бюджет #кошти #війна #відбудова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...