• Головна
  • Приватбанк, Ощадбанк і Monobank заблокують мільйони карток українців: не пошкодують навіть пенсіонерів
10:15, 19 травня 2023 р.
Надійне джерело

Приватбанк, Ощадбанк і Monobank заблокують мільйони карток українців: не пошкодують навіть пенсіонерів

Приватбанк, Ощадбанк і Monobank заблокують мільйони карток українців: не пошкодують навіть пенсіонерів

В нашій державі набув чинності закон про арешт рахунків за борги перед виконавчою службою. Згідно з даним законом усі гроші будуть заблоковані, залишать на рахунку не більше двох мінімальних заробітних плат, і навіть ці лише після звернення громадянина до виконавчої служби.

З 6 травня наявність боргу потягне за собою арешт всіх рахунків. З рахунку, який арештують , буде дозволено використати суму розміром 13 тисяч гривень на місяць. Причиною цьому слугує закон №3048-ІХ, що набув чинності з 6 травня. Банкіри оцінили, що арешту підлягатиме щонайменше п'ять мільйонів карткових рахунків українських громадян. Слід зазначити, що найчастіше блокують рахунки громадян, які не сплачують аліменти, а також порушників ПДР.

Закон про арешт рахунків через борги

Кабінет міністрів прийняв ухвалу про знання арешту з рахунків боржників на суму, що менша ста тисяч гривень протягом воєнного стану. Але уже з 6 травня цю ухвалу скасували.

Наразі рахунки боржників будуть заблокованими, але їм може бути наданим доступ до суми, що перевищує дві мінімальні зарплати, або іншими словами 13 400 гривень. Юридичним особам дозволено розпоряджатися сумою, що складає 5 мінімальних заробітних плат або ж 33500 гривень. Варто наголосити на тому, що юрособи можуть витратити ці кошти лише на виплати зарплати, податки та збори.

Які зміни відбудуться

Якщо сума боргу буде меншою ста тисяч гривень робила неможливим повернення коштів кредитору, то за новими правилами ситуація трохи зміниться. Усі рахунки підлягатимуть арешту, а вже потім у боржника буде можливість розблокувати свій рахунок, але на суму, що не перевищуватиме встановлену законодавством суму.

Будуть заблоковані 5 мільйонів карток

Загалом рахунки громадян- боржників будуть заблоковані. Виняток становитимуть лише дві мінімальні заробітні плати. Співзасновник monobank Олег Гороховський проінформував про те , що під дію санкцій потрапить приблизно 436 тисяч клієнтів лише Монобанку.

Водночас слід зазначити , що новим законом можуть бути суттєво обмеженими фінансові можливості боржників. Для того, щоб отримати доступ до частини коштів, що становлять 2 мінімальні заробітні плати, боржник буде змушений відвідати державну виконавчу службу та отримати дозвіл для банку на проведення платежів.

Водночас є виняток — заборонено застосовувати нові жорсткі норми щодо соціально вразливих груп населення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#блокування рахунків #заблокований рахунок #борги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...