• Головна
  • Перевезення по-новому: перевірок на перевантаження стане значно більше
08:40, 25 травня 2023 р.
Надійне джерело

Перевезення по-новому: перевірок на перевантаження стане значно більше

Перевезення по-новому: перевірок на перевантаження стане значно більше

Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка допоможе вирішити проблему перевантажених транспортних засобів. Згідно з документом, транспортні засоби з наявними ознаками перевантаження спрямують на найближчий пункт зважування, а подальший рух заборонять.

Ця постанова надала інспекторам Укртрансбезпеки повноваження щодо контролю дотримання вагових норм перевізниками. Цей крок підкреслює важливість дотримання безпечних та законних вагових обмежень для транспортних засобів на дорогах.

У разі виявлення транспортного засобу з підозрою на перевантаження, інспектори мають право вживати необхідних заходів. А саме зупиняти та супроводжувати його до найближчого спеціально обладнаного пункту зважування, який має знаходитися не далі ніж за 50 кілометрів. Там буде виміряно вагу транспортного засобу, щоб визначити, чи не перевищує вона дозволені норми.

У разі відмови водія на співпрацю з інспектором, або якщо порушення підтверджуються після зважування, може бути використаний спеціальний блокуючий пристрій. Цей пристрій використовується для знерухомлення транспортного засобу до моменту вжиття необхідних коригувальних заходів або поки транспортний засіб не приведуть у відповідність до вагових норм.

Про перевантаження транспортного засобу можуть свідчити так ознаки:

  • вантажні матеріали над бортами транспортного засобу;
  • провисання елементів підвіски;
  • відсутність товарно-транспортної накладної або відмова від її пред’явлення.

Впроваджуючи ці заходи, Кабінет Міністрів прагне забезпечити безпеку дорожнього руху, захистити інфраструктуру від непотрібних пошкоджень, спричинених перевантаженими транспортними засобами, а також сприяти дотриманню вагових норм перевізниками.

Ця постанова є поступом на шляху до збереження цілісності дорожньої мережі та запобігання аваріям і небезпекам, пов’язаним з перевантаженими транспортними засобами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перевезення #перевантаження #контроль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...