• Головна
  • Плаваючий курс повертається: МВФ вимагає виконання вимог уже в червні
11:40, 25 травня 2023 р.
Надійне джерело

Плаваючий курс повертається: МВФ вимагає виконання вимог уже в червні

Фото: freepik

Фото: freepik

У Національному банку України повідомили, що готується програма лібералізації ринку іноземних валют. Фінансовий ринок країни планує повернутися до плаваючого курсу. Згідно з вимогами МВФ, стратегія лібералізації має бути розроблена і представлена вже до червня поточного року.

Голова Нацбанку Андрій Пишний повідомив, що процес прив'язаний не до дат, а до необхідного алгоритму дій. Планується поступово повернутися до утворення курсу на ринковій основі.

Також Пишний розповів, що Нацбанку вдалося впоратися з інфляцією, хоча відразу після початку вторгнення вона могла швидко стати неконтрольованою. Ба більше, вжиті заходи виявилися ефективнішими, ніж планували в НБУ. Напередодні початку 2023 року в Нацбанку вважали, що інфляція досягне позначки в 24%. Вжиті заходи дали змогу утримати її в межах 17%. Процентна ставка за депозитами також перебуває на цьому рівні, більшість банків пропонує приблизно 17%.

За словами Пишного, така стратегія дає змогу власникам депозитів зберігати впевненість у тому, що їхні накопичення не знеціняться, а отже, і сенсу забирати гроші з банку немає.

Також Національному банку вдалося істотно скоротити різницю між курсом на чорному ринку і фіксованим курсом банку. Ще в серпні минулого року різниця становила 25%, на сьогодні вона не перевищує 2%.

Пишний розповів, що їм вдалося усунути з фінансового ринку схеми, що генерують чорний попит на валюту. У відповідність до законодавства було приведено умови роботи грального бізнесу. За словами Андрія Пишного, саме гральний бізнес формував завищений і непродуктивний попит на ринку валют.

Насамкінець керівник Нацбанку сказав, що всі перераховані вище заходи дають змогу незабаром відмовитися від фіксованого курсу і повернутися до плаваючого. МВФ вимагає якнайшвидше відпустити курс готівкового долара. Алгоритм дій буде остаточно підготовлено до кінця червня 2023 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#плаваючий курс #курс валют #ринкова ціна долара
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...