
Кому платять 70 тисяч на місяць: найбільш затребувані професії в Україні

Станом на травень поточного року в базі Держслужби зайнятості налічується близько 36 тис. вакансій. У представників деяких професій є можливість отримувати високі зарплати - до 70 тис. гривень на місяць.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Державного центру зайнятості.
Статистика пропозицій на ринку праці
22% від загальної кількості вакансій становлять кваліфіковані працівники зі своїм інструментом та обладнанням - швачки, електрогазозварювальники, сантехніки, слюсарі, електромонтери, які займаються ремонтом устаткування, електрики та пекарі.
17% вакансій становлять працівники, які займаються обслуговуванням транспортних засобів та обладнання. На ринку праці затребувані водії навантажувачів, машиністи-трактористи, водії, оператори АЗС, оператори верстатних верстатів і фрезерувальники, токарі, кранівники.
15% від запропонованих у базі вакансій - це професіонали - інженери, лікарі, психологи, фармацевти, вихователі та викладачі.
Сфера торгівлі та послуг, згідно з базою Служби зайнятості, наразі найменше потребує співробітників - їх потрібно всього 13%. Роботодавцям потрібні охоронці соцпрацівники, продавці, кухарі, молодші медсестри (санітарки).
Рейтинг найбільш затребуваних робітничих професій і кількість вакансій:
- Водій - 1752;
- Швачка - 1548;
- Продавець - 1169;
- Кухар - 827;
- Електромонтер з ремонту та обслуговування обладнання - 509;
- Електрогазозварник - 346;
- Слюсар-ремонтник - 333;
- Токар - 301;
- Сантехнік - 298;
- Тракторист-машиніст - 296.
Розміри зарплат
Середня зарплата серед вакансій Служби зайнятості станом на травень 2023 року становила 11 тис. гривень. Таку зарплату пропонують кваліфікованим працівникам зі своїм інструментом та обладнанням. Трохи більше платять людям, задіяним у сфері торгівлі та послуг - 12 тис. гривень. Істотно менша зарплата у працівників сільгосппідприємств - їм пропонують 8 тис. гривень.
Рейтинг найбільш високооплачуваних вакансій:
- ливарник - 70 тис. грн;
- слюсар-інструментальник - 60 тис. грн;
- коваль на молотах і пресах - 50 тис. грн;
- слюсар-електрик (ремонт і обслуговування вантажопідйомних кранів і машин) - 50 тис. грн;
- водій - 50 тис. грн;
- машиніст бульдозера - 46 тис. грн;
- кухар - 45 тис. грн;
- тракторист - 43 тис. грн;
- токар - 40 тис. грн.
Зазначається, що високі зарплати роботодавці готові виплачувати висококваліфікованим співробітникам із досвідом роботи. Як правило, йдеться про виконання складної роботи в особливих умовах.
У Держслужбі зайнятості також повідомили, що наразі існує проблема дисбалансу між попитом і пропозиціями. Найвищий попит у роботодавців на співробітників з робітничими професіями. При цьому в середньому, серед безробітних 43% - це люди з вищою освітою. У великих містах ця цифра сягає 60%.