• Головна
  • Перескладати іспит на водіння кожні 5, 10 та 15 років: кого з українських водіїв це торкнеться
17:30, 27 травня 2023 р.
Надійне джерело

Перескладати іспит на водіння кожні 5, 10 та 15 років: кого з українських водіїв це торкнеться

Перескладати іспит на водіння кожні 5, 10 та 15 років: кого з українських водіїв це торкнеться

Українська влада планує реалізувати комплексну реформу системи видачі водійських посвідчень, що є сигналом про суттєві зрушення у підході країни до безпеки дорожнього руху та транспортних правил.

Ініціатива Юлії Клименко, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, яку вона оголосила під час престижної конференції Infrastructure Day, має досить амбітну мету. Через посилення перевірки дійсності водійських посвідчень, зростуть шанси, що по українських дорогах їздитимуть вправні та уважні водії.

Запропоновані зміни мають зобов’язати громадян України здавати на права через певний проміжок часу, попередньо від 10 до 15 років. Водночас водії, професійно задіяні в транспортному секторі, будуть змушені кожні п’ять років підтверджувати свої права на керування транспортним засобом, що відповідає стандартам, запровадженим Європейським Союзом.

Цим змінам передувала низка реформ у сфері видачі водійських прав в Україні, одна з яких передбачає спрощення процедури отримання посвідчення водія.

Раніше громадяни могли отримати водійські права тільки там, де навчалися. Після впровадження реформи зробити це можна в будь-якому місті, незалежно від місця отримання освіти.

Щоб сприяти цій прогресивній зміні, громадяни України незабаром отримають доступ до уроків водіння, пунктів складання іспитів та видачі готових водійських посвідчень через визначені сервісні центри, розташовані по всій країні.

Міністерство внутрішніх справ України підтвердило, що ці оновлені водійські посвідчення можна буде отримати в будь-якому сервісному центрі по всій країні. У відомстві також оголосили, що можливість складати практичні іспити з водіння та отримувати посвідчення водія можна в будь-якому сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ.

Ця амбітна реформа системи видачі водійських посвідчень підкреслює прагнення України модернізувати та вдосконалити своє законодавство у сфері транспорту, наблизивши його до міжнародних стандартів. Запроваджуючи жорсткіші вимоги до поновлення посвідчень та забезпечуючи доступність послуг з видачі посвідчень по всій країні, українська влада прагне підвищити безпеку дорожнього руху, підзвітність та компетентність водіїв.

Якщо ці заходи будуть успішно впроваджені, транспортний сектор в Україні має всі шанси стати ефективнішим та надійнішим, зросте культура відповідального водіння, а дороги стануть значно безпечнішими для всіх учасників руху.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водійське посвідчення #перездача
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...