• Головна
  • Україною знов "гуляють" фальшиві гривні: як швидко виявити підробки
07:00, 29 травня 2023 р.
Надійне джерело

Україною знов "гуляють" фальшиві гривні: як швидко виявити підробки

Україною знов "гуляють" фальшиві гривні: як швидко виявити підробки

Попри те, що в цілому в Україні стало менше фальшивих гривневих купюр, час від часу вони помічаються в обігу. Тому ніхто не застрахований від того, що підроблені банкноти з'являться у гаманці, а разом з ними – і зайві проблеми. Отже кожному важливо знати, як розпізнати підробки.

Які підробки зустрічаються частіше

За підсумками 2022 року на 1 млн справжніх купюр припадало приблизно 2,2 підроблених, хоча у 2021 році це співвідношення складало 7,1 фальшивих банкнот на 1 млн справжніх.

Представники Нацбанку розповіли, що у 2022 році найбільша частка підроблених купюр гривні припадала на банкноти старого зразка (ті, що випускалися до 2015 року). Серед них найпопулярнішою є підробка 500-гривневих купюр. Крім того, часто підробляють купюри номіналом 200 та 100 гривень.

Як розпізнати фальшивку – найефективніші способи

Відрізнити фальшиві гроші від справжніх можна без спеціальних пристроїв. При цьому завжди потрібно перевіряти купюру одразу на кілька елементів захисту.

На дотик

Слід тактильно перевірити папір купюр на шорсткість, наявність рельєфних зображень із лицьового боку, що забезпечується спеціальним видом друку.

Перевірка проти світла

Якщо розмістити купюру проти світла і ретельно роздивитися, можна побачити такі елементи, що підтверджують справжність:

  • водяні знаки – зображення також портрету, що повторює надрукований на лицьовій стороні банкноти, а також зображення цифрового позначення номіналу або графічного знаку гривні;
  • наскрізний елемент (суміщене зображення) – фрагментарне зображення цифрового позначення номіналу, виконаного з лицьового та зворотного боків, повинно набути цілісного вигляду, без жодних розривів та зсувів;
  • захисна стрічка, що повністю занурена в товщу паперу, – якщо піднести збільшувальне скло, можна побачити на ній у прямому та перевернутому вигляді мікротекст, що позначає номінал і графічний знак гривні, і зображення тризубу.

Перевірка зі зміною кута нахилу

Тримаючи купюру та змінюючи кут нахилу, на справжній можна відзначити:

  • за рахунок спеціальних фарб зображення змінюють колір під різними кутами зору та мають кінетичний ефект;
  • захисна стрічка відповідного кольору має яскраво виражений кінетичний ефект (змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки);
  • якщо розглядати банкноту на рівні очей проти світла під гострим кутом, латентне зображення цифрового позначення номіналу темне на світлому фоні при розгляданні банкноти з довгої сторони, світле на темному фоні – з короткої сторони.

Детальний опис усіх банкнот гривні, що перебувають в обігу, можна знайти на офіційному сайті Нацбанку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фальшиві гривні #виявити підробки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...