• Головна
  • Більша частина зірок на нічному небі стане невидимою через 20 років: у чому причина
10:00, 30 травня 2023 р.
Надійне джерело

Більша частина зірок на нічному небі стане невидимою через 20 років: у чому причина

Більша частина зірок на нічному небі стане невидимою через 20 років: у чому причина

Протягом наступних 20 років більша частина зірок, які ми бачимо зараз, може стати невидимою. Астрономи стверджують, що посилення світлового забруднення може значно ускладнити спостереження за зірками нашої галактики та негативно позначитись на здоров'ї людей та стані природи.

Чому зірки можуть перестати бути видимими

Астрономи стверджують, що світ все активніше почав використовувати світлодіодне та інші форми освітлення. А це, у свою чергу, призводить до того, що рівень світлового забруднення планети збільшується кожен рік приблизно на 10%.

Для наочності, дитина, яка народилась сьогодні у місці, де в нічному небі було видно 250 зірок, на своє повноліття побачить лише 100 з них.

Ще у 2016 році астрономи повідомляли, що третина людства через світлове забруднення вже не може побачити Чумацький Шлях. А за 7 років ситуація значно погіршилась.

Тому, за оцінками науковців, через 20 років більшість великих сузір'їв, які ми ще можемо спостерігати на нічному небі, стануть невиразними.

Через це астрономи закликають до посилення контролю рівня світлової забрудненості окремих регіонів. Однак така ініціатива, враховуючи геополітичні особливості розвитку світу, виглядає дуже малоймовірною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зірки #небо #світло
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...