• Головна
  • 120 на 80: сім продуктів, що нормалізують показники артеріального тиску
18:00, 9 червня 2023 р.
Надійне джерело

120 на 80: сім продуктів, що нормалізують показники артеріального тиску

120 на 80: сім продуктів, що нормалізують показники артеріального тиску

На кухні кожної української сім'ї практично завжди є продукти, які при правильному приготуванні та вживанні можуть допомогти нормалізувати тиск. Ці продукти позитивно впливають на судини та роботу серця. Їхня цілюща дія пояснюється вмістом кальцію, магнію та калію.

Медики зазначають, що підтримувати тиск у нормі за допомогою правильного раціону набагато простіше, ніж пізніше лікувати гіпертонію медикаментозними засобами.

Найкращі продукти для нормалізації тиску без ліків

Лимон

Більшість цитрусових, зокрема й лимон, включають до раціону не тільки для боротьби з підвищеним тиском, а й для профілактики атеросклерозу та авітамінозу. У хімічному складі лимона є широкий спектр мікроелементів, поліфенолів, кислот і мінералів. Калій і магній, що містяться в лимоні, сприяють розширенню судин, і, як наслідок, зниженню тиску.

Чорноплідна горобина

Горобина чорноплідна здавна відома своїм багатим вітамінним складом. Вживання свіжих рік горобини сприяє зміцненню стінок кровоносних судин. Для нормалізації АТ рекомендується 3 рази на день випивати 1-2 столові ложки горобинового соку. Пити сік потрібно за 20 хвилин до прийому їжі. Також можна приготувати настій - 1 ложку ягід залити склянкою води, настояти одну годину, процідити. Пити за 20 хвилин до їди приблизно по півсклянки 3 рази на день.

Каркаде і зелений чай

Зелений чай - один із найвідоміших природних антиоксидантів. Регулярне вживання в помірних кількостях каркаде і зеленого чаю сприяє зниженню артеріального тиску на 5-10%. Каркаде допомагає зняти судинний спазм і має сечогінний ефект.

Імбир і куркума

Імбир і куркума є спорідненими рослинами. У їхньому складі є поліфеноли, амінокислоти, вітаміни та корисні ефірні олії. Завдяки такому складу курукума та імбир чинять протиокислювальну та протизапальну дію. Вживання цих спецій дає змогу поліпшити кровообіг, стабілізує тиск, нормалізує холестериновий і жировий обмін.

Брусниця та журавлина

Журавлина і брусниця належать до одного виду рослин - вересових, їхні ягоди схожі одна на одну. Цілющі властивості цих ягід також були відомі ще нашим предкам.

У морсах і соках із цих ягід міститься висока кількість антоціанів, амінокислот і вітамінів. Вживання брусничного журавлинного соків робить стінки кровоносних судин більш еластичними. Рекомендується вживати ці ягоди й за інших захворювань - хвороб кишківника, головного болю та для зниження рівня кислотності.

Пекучий перець

Пекучі перці, до яких відносяться чилі, каєнський перець та інші його види, сприяють зниженню тиску завдяки вмісту в складі алкалоїду капсаїцину. Це речовина, що чинить подразнювальну дію на слизові оболонки. Саме через наявність цієї речовини перець має пекучий смак, вона ж має судинорозширювальний ефект.

Часник

Часник використовують для профілактики безлічі захворювань. Насамперед відомі його потужні антисептичні властивості. Але й для профілактики серцево-судинних захворювань часник використовують нерідко. Речовини, що містяться в його складі, сприяють нормалізації рівня холестерину шкідливого, при цьому підвищуючи рівень корисного холестерину. Це важливий чинник у профілактиці атеросклерозу й артеріальної гіпертензії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#артеріальний тиск #ліки #поради #здоров'я #овочі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...