• Головна
  • Огляд на стан сп’яніння після зупинки авто: у якому випадку водій має право відмовитись від перевірки
14:30, 14 червня 2023 р.
Надійне джерело

Огляд на стан сп’яніння після зупинки авто: у якому випадку водій має право відмовитись від перевірки

Огляд на стан сп’яніння після зупинки авто: у якому випадку водій має право відмовитись від перевірки

В Україні за керування у нетверезому стані на водіїв покладається відповідальність у вигляді штрафу до 51 тис. гривень, адмінарешту та позбавлення права керування до 10 років.

Працівники поліції мають право зупиняти водіїв, якщо виникає підозра, що людина за кермом напідпитку. При цьому правоохоронці повинні дотримуватись певних правил. Про це розповіли у "Дорожньому Адвокаті".

Інцедент із судовим вердиктом

Фахівці розповіли про випадок, у якому суд визнав правомірною відмову водія їхати в медзаклад для проведення перевірки на стан наркотичного сп’яніння.

Після зупинки водія працівники поліції запідозрили, що у нього наявні ознаки наркотичного сп’яніння. Водієві запропонували проїхати в медичний заклад для огляду, на що він не погодився. При цьому водій наголошував на своєму праві пройти огляд на місці зупинки з використанням спеціальних технічних засобів.

Через відмову проїхати в медзаклад відносно водія склали протокол про адмінпорушення за ч.1 ст.130 КУпАП, який передали до суду.

Під час розгляду справи суд з’ясував, що працівники поліції безпідставно намагались відвезти водія до медзакладу, хоча повинні були запропонувати пройти огляд на місці зупинки. У результаті водія визнали невинним. Тобто поліцейські не дотримувались чинних вимог законодавства.

Порядок огляду поліцейським на місці події за законом

Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного чи наркотичного сп`яніння передбачена відповідальність. Але покарання настає лише у разі дотримання встановленого законом порядку проведення огляду.

За законом, огляд водія на стан алкогольного чи наркотичного сп`яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Це передбачено ч.2 ст.266 КУпАП.

Тільки якщо водій не згоден на проведення огляду на місці, перевірка на сп'яніння проводиться в закладах охорони здоров`я.

Будь-яке недотримання процедури є підставою для скасування штрафу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перевірка водіїв #стан сп'яніння
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
15:09, 7 травня
live comments feed...