• Головна
  • Кому загрожує арешт депозитів: подробиці нового законопроєкту
18:00, 16 червня 2023 р.
Надійне джерело

Кому загрожує арешт депозитів: подробиці нового законопроєкту

Кому загрожує арешт депозитів: подробиці нового законопроєкту

Проєкт закону за номером №9363 внесено до Верховної Ради Кабінетом міністрів України. Суть законопроєкту в тому, щоб мінімізувати можливості ухилення від сплати боргів.

Згідно з №9363 функціонал системи буде розширено. Пропонується зробити більш тісною співпрацю судових виконавців з іншими суб'єктами системи - банками, іншими фінустановами, небанківськими надавачами платіжних послуг, емітентами електронних грошей та державними органами.

Робота Єдиного реєстру боржників буде синхронізована з роботою інших реєстрів для того, щоб унеможливити відчуження майна боржниками. Удосконалиться і процес стягнення коштів з рахунків боржника, судові виконавці у взаємодії з іншими органами здійснюватимуть автоматичний арешт коштів.

У законопроєкті йдеться: "Підключення банків, інших фінансових установ (небанківських надавачів платіжних послуг, які мають право відкривати платіжні рахунки) до інформаційної взаємодії буде обов'язковим".

Автомобілі та депозитні рахунки

У запропонованому законопроєкті пропонується заарештовувати депозитні рахунки. На вимогу судового виконавця банки відмовлятимуть у продовженні депозитного договору. Потім виконавцю буде повідомлено про суму депозиту і на рахунок буде накладено арешт із подальшим вилученням коштів, необхідних для погашення заборгованості. Після погашення всієї суми заборгованості залишок коштів буде повернуто власнику депозиту.

Якщо власник автомобіля значиться в Єдиному реєстрі боржників, то йому буде відмовлено в реєстрації транспортного засобу. Ця норма працює давно, але тепер буде вдосконалена.

Раніше арешти накладали тільки на тих боржників, сума боргу яких становила понад 100 тисяч гривень. З травня 2023 року ці заходи застосовуються щодо осіб, які мають будь-яку суму заборгованості.

Важливо знати, що навіть якщо на рахунок накладено арешт, можна отримати право на користування коштами з заарештованого рахунку в розмірі 13,4 тис. гривень (дві мінімальні зарплати).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#законопроект #арешт #борги #банк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...