Прати двічі не потрібно: способи усунення специфічного запаху речей із секонд-хенда, які не підведуть
Секонд-хенди – вже давно не "магазини для бідних", адже серед їхніх клієнтів – значна частина заможних людей, які можуть не обмежувати себе у будь-яких покупках.
Для когось шопінг в магазинах вживаних речей – своєрідний азарт і бажання знайти унікальну річ, для когось – можливість за невеликі гроші придбати якісний брендовий одяг, для деяких – це один з проявів турботи про екологію.
Але, незалежно від мотивів придбання речей у секонді, кожен покупець зіштовхується з тим, що прибрати їхній "неповторний аромат" буває нелегко. Весь товар обробляється спеціальною дезінфікуючою речовиною – формальдегідом, який і дає цей стійкий запах. Крім того, ця речовина може спровокувати алергічні реакції та шкірні подразнення, тому б\в одяг обов'язково треба прати.
Дієві способи "вимити" формальдегід та позбутися запаху секонд-хенду існують, і вони досить прості.
Використання оцту і соди
Цей метод дозволяє вирішити проблему, не вдаючись до використання потужних хімічних засобів. Для цього потрібно змішати наступні компоненти:
- оцет - 100 мл;
- гаряча вода - 10 л;
- харчова сода - 50 г.
В отриманому розчині потрібно замочити речі мінімум на 8 годин, краще – на ніч. Потім просто прополоскати і випрати звичайним способом.
Використання нашатирю
Розчин аміаку ефективно справиться з формальдегідом, який в'ївся в тканину, і усуне неприємний запах. Потрібно змішати такі інгредієнти:
- нашатир 5% - 10 мл;
- гаряча вода - 5 л.
Якщо речі з натуральної тканини, то слід замочити їх в цьому розчині на 1 годину. Синтетичні речі варто залишити для замочування на 6 годин. Потім одяг необхідно виполоскати у чистій воді, просушити на свіжому повітрі, а після цього випрати, як зазвичай.