• Головна
  • Філософія злиднів: як виховати дитину, не прирікаючи її на бідність
16:30, 21 червня 2023 р.
Надійне джерело

Філософія злиднів: як виховати дитину, не прирікаючи її на бідність

Фото: Freepik

Фото: Freepik

Чи часто батьки замислюються про те, що саме вони значною мірою формують націленість дитини на життєвий успіх? Адже у спадок передаються не лише риси обличчя чи колір очей, а й життєві настанови, які згодом вплинуть, зокрема, й на досягнення у фінансовій сфері.

Філософія бідності - це спосіб мислення, за якого людина ухвалює рішення, зокрема пов'язані з фінансами, з позиції жертви, обділеної можливостями. І тим самим не дає собі навіть найменшого шансу на краще життя.

Тверде "ні"

Насправді, батьки досить рідко відповідають на прохання дитини простим словом "ні". Набагато частіше вони намагаються обґрунтувати відмову фразами на кшталт "ми гроші не друкуємо", "твої батьки не мільйонери" тощо. Таким чином, у дитини поступово формується певне ставлення до фінансів і життя загалом. Психологи вважають, що діти, які виховуються в сім'ї з такими установками - їхні потенційні клієнти в майбутньому.

Як відмовляти правильно

Досягнувши певного віку, дитина починає активно взаємодіяти із соціумом. Кому з людей не знайома ситуація з дитинства, коли в когось із дітей з'являється нова іграшка, і тобі дуже хочеться отримати таку саму? Якщо звернувшись до батьків, дитина отримує відмову, то бажано, щоб вона звучала приблизно так: "Ми дуже любимо тебе, але поки що не можемо подарувати таку іграшку. Але постараємося купити її для тебе пізніше". А як відповідати не можна? Не варто говорити малюкові "наша сім'я цього собі дозволити не може" - так формується світогляд невдахи.

Підготовка до невдач

Великою мірою життєва установка на бідність формується батьками. Розповіді про синицю в руках, непорочну бідність і те, що всі не можуть бути багатими, врешті-решт, призводить до появи низької самооцінки та невпевненості в собі. Це підтверджується результатами дослідження Фонду Д. Раунтрі.

Під час цього дослідження вчені з'ясували, що люди, які живуть у злиднях, мають вкрай низький рівень впевненості в тому, що вони можуть стати успішними. Саме через невпевненість у собі вони живуть найближчими цілями і не ставлять цілей на перспективу. Ба більше, вчені з'ясували, що подібне ставлення до життя впливає не лише на психологічне, а й на фізичне здоров'я.

Не культивуйте бідність: три рекомендації від фахівців

- Формуйте навколо дитини красивий світ. Нехай у неї буде красива і затишна кімната. А красиві речі дозвольте їй носити зараз, коли їй хочеться, а не коли-небудь потім.

- Привчайте малюка до достатку. Із самого дитинства потрібно пояснити дитині, що дорослі ходять на улюблену роботу й отримують за це винагороду. Не потрібно вчити того, що заробляти обов'язково потрібно "кров'ю і потом".

- Поясніть малюкові різницю між грошима і можливостями. Відсутність будь-якого гаджета зовсім не робить його невдахою, а дорогий телефон або комп'ютер - це всього лише засіб, а не мета.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#філософія #виховання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...