• Головна
  • Тихо експлуатують телефони, імітуючи дії реальних людей: у "начинці" дешевих смартфонів виявлені віруси-шпигуни
15:20, 26 червня 2023 р.
Надійне джерело

Тихо експлуатують телефони, імітуючи дії реальних людей: у "начинці" дешевих смартфонів виявлені віруси-шпигуни

Фото: freepik

Фото: freepik

Зараз бюджетні моделі смартфонів активно рекламуються, про їх переваги розповідають оглядачі мобільних пристроїв, які запевняють, що незабаром вони витіснять топові моделі. Водночас нещодавно був розкритий неприємний нюанс: у дешевих телефонах виявлені шкідливі програми, які встановлені за замовчуванням. Про це розповіли у виданні iTechua.com.

В яких телефонах виявлена небезпечна знахідка

Фахівці вирішили ретельно дослідити бюджетні китайські телефони. Вони вивчали їхню начинку, якість збірки і роботу. Результати досліджень показали, що такі "народні" телефони містять шкідливі додатки, які прошиті у програмному забезпеченні. Видалити або заблокувати їх дуже складно.

Подальші дослідження дали можливість з’ясувати, що максимальну кількість вірусів містять так звані "замовні" телефони, виготовлення яких замовляють відомі бренди у невеликих виробників.

Такі смартфони часто потрапляють на ринок під різними суббрендами, хоча не відрізняються ні зовнішньо, ні за функціоналом. Фахівці припускають, що зараженими можуть бути десятки мільйонів пристроїв.

У чому небезпека знайдених програм

Однозначно шпигунськими ці програми назвати не можна. Більшість із них не завдає прямої шкоди, але вони можуть непомітно експлуатувати телефони, імітуючи дії реальних людей. Найпоширеніший спосіб – перегляд і склік реклами, за які розробники програмного забезпечення отримують гроші.

Деякі моделі можуть містити відразу кілька шкідливих програм. Причому вони інтегровані прямо в прошивку смартфонів, тому видалити їх без шкоди працездатності пристроїв майже неможливо.

Крім кліків по рекламі, шкідливі додатки також можуть діяти таким чином:

  • робити запис з екрану;
  • переглядати SMS, відправляти текстові повідомлення;
  • оформляти підписки на платні сервіси;
  • викрадати облікові дані від акаунтів;
  • прослуховувати розмови;
  • робити USSD-запити.

Також завдяки таким програмам пристрої можуть створювати "ботоферми". У такому разі смартфони стають загрозою іншим пристроям.

Повернути контроль над смартфонами з шкідливим начинням не вдається навіть у разі звернення до сервісних центрів. Частково вирішити проблему можна лише за допомогою перепрошивки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджетні моделі смартфонів #віруси #віруси-шпигуни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...