• Головна
  • Як не стати жертвою телефонних шахраїв: у МВС нагадали особливості популярної схеми
12:00, 28 червня 2023 р.
Надійне джерело

Як не стати жертвою телефонних шахраїв: у МВС нагадали особливості популярної схеми

Як не стати жертвою телефонних шахраїв: у МВС нагадали особливості популярної схеми

Усі ми чули про ситуації, коли людині телефонували шахраї й говорили, що її син, брат, онук тощо потрапив у біду. Ефект неочікуваності та гра на емоціях часто закінчуються тим, що потерпілий надсилає шахраям кругленьку суму, "аби врятувати близьку людину".

Як не стати жертвою "розводу"

Зазвичай, у таких випадках зловмисники представляються працівниками правоохоронних органів, медиками, а іноді й узагалі родичами людини.

Далі злочинці повідомляють трагічну історію про нібито ДТП, невідкладну операцію, скоєння злочину або будь-які інші проблеми. Вирішити ситуацію, звісно ж, можна лише фінансово.

Найважливіше в таких випадках, як зазначають в МВС, зберігати спокій і намагатись тверезо оцінити ситуацію. Адже аферисти - хороші психологи, і якщо ви почнете нервувати, вони не дадуть вам вийти зі стресової ситуації.

Часто після такого діалогу потерпілі погоджуються допомогли "постраждалій" близькій людині через посередника.

Далі приходить "кур'єр", який у результаті переказує отримані кошти від потерпілого шахраям. Або це робить сама жертва, відправивши гроші на рахунок аферистів.

У таких випадках в МВС радять покласти слухавку та зателефонувати рідним. Так ви зможете перевірити, чи дійсна інформація, яку вам повідомили, чи на вас захотіли нажитись злочинці. Про випадки шахрайства обов’язково повідомте поліцейських за номером "102".

Як не стати жертвою телефонних шахраїв: у МВС нагадали особливості популярної схеми, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахраї #аферисти #телефон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...