• Головна
  • Рівень сигналу хороший, а Wi-Fi погано працює: що робити
11:00, 2 липня 2023 р.
Надійне джерело

Рівень сигналу хороший, а Wi-Fi погано працює: що робити

Фото: Freepik

Фото: Freepik

Сьогодні практично кожна квартира користується мережею Wi-Fi. Погана швидкість інтернету не дивує, оскільки навіть у великих містах покриття стільникових операторів не є найкращим.

Деколи Wi-Fi погано працює за ідеальної роботи провайдера та у єдиного користувача на точці доступу. Як повідомляє itechua у причинах цього потрібно розбиратися.

Погана робота Wi-Fi

У більшості випадків погана мережа буває через високе навантаження на частоти, у яких працюють бездротові точки доступу. Переважна більшість роутерів користуються діапазоном 2,4 ГГц. Це стосується всіх роутерів навколо: сусідні квартири, кафе, готелі, бізнес-центри. Кожен з них задіює від 20 до 40 МГц смуги, доступної у 2,4 ГГц діапазоні.

Якщо кількість роутерів не велика, то вони працюють без перешкод. Однак, якщо їх багато, то їхні сигнали накладаються один на одного та перетинаються. Чим сильніші такі перетинання - тим сильніші перешкоди у домашній мережі Wi-Fi, навіть при високому сигналі.

Просте рішення проблеми

Найпростішим рішенням буде поміняти номер працюючого каналу в роутері. Таких каналів є лише 13 у діапазоні 2,4 ГГц. Роутер сам змінює канал, та іноді механізм не спрацьовує, тому це потрібно зробити самостійно.

Програма Acrylic Wi-Fi Home або будь-яка схожа до неї, може здійснити перевірку спектру та знайти чистішу ділянку. Зробити це можна на компʼютері або смартфоні. Колонка “Chan” показує номер працюючого каналу.

Рівень сигналу хороший, а Wi-Fi погано працює: що робити, фото-1

Надійне рішення проблеми

Може бути так, що немає чистої ділянки діапазону або в установках не вдається змінити номер каналу. В такому випадку краще змінити роутер на нову модель, яка буде підтримувати новий діапазон 5 ГГц, який є ширишим більш ніж у 2 рази.

Цей діапазон не так часто використовується. Навіть якщо з роками навантаження зросте, то проблем з високою утилізацією спектру там буде не багато через нові технології, такі як beamforming та MIMO. Крім цього, Wi-Fi в 5 ГГц має менший радіус дії, ніж у 2,4 ГГц, а це робить перешкоди мінімальними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інтернет #мережа #wifi #роутер
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...