• Головна
  • Поліграф, конфіскація майна та 15 років в'язниці: президент підписав указ про посилення відповідальності суддів
15:00, 3 липня 2023 р.
Надійне джерело

Поліграф, конфіскація майна та 15 років в'язниці: президент підписав указ про посилення відповідальності суддів

Поліграф, конфіскація майна та 15 років в'язниці: президент підписав указ про посилення відповідальності суддів

30 червня Президент України Володимир Зеленський підписав указ №359/2023, який передбачає посилення відповідальності суддів за корупцію. Зазначається, що відповідний документ вводить у дію рішення РНБО та є необхідним елементом для прискорення судової реформи в країні.

Що зміниться після підписання указу

Як повідомили на сайті Президента України, контроль за виконанням рішення покладається на секретаря РНБО Олексія Данілова.

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю: Увести в дію рішення Ради національної безпеки й оборони України від 23 червня 2023 року "Про прискорення судової реформи та подолання проявів корупції у системі правосуддя", - йдеться у документі.

Таким чином суддям та всім працівникам сфери правосуддя у разі причетності до корупційної діяльності передбачено кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Варто зазначити, що указ передбачає також проведення Вищою радою правосуддя перевірок суддів Верховного суду. Їхньою задачею буде слідкувати за недопущенням дисциплінарних проступків, нехтуванням обов'язками судді та підтвердженням законності джерел походження майна, яке мають працівники сфери правосуддя.

Щоб це було відчутно, від 10 до 15 років з конфіскацією майна. І щоб це стосувалось тих, хто вимагає гроші, хто бере гроші, хто тримає цю систему корупції на всіх її ланках. Наступне: мають бути перевірки доброчесності суддів, і не лише перед призначенням на посаду, - сказав Володимир Зеленський.

Які зміни чують на бажаючих отримати посаду судді

До того ж, усі кандидати на посаду судді у майбутньому муситимуть в обов'язковому порядку пройти психофізіологічне опитування із застосуванням поліграфа. Мова йде про місцевих суддів, суддів апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів та Верховного Суду.

Основною метою такого рішення є вироблення оптимальної та ефективної процедури перевірки відповідності кандидатів у судді критеріям доброчесності, професійної етики або існування інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з призначенням такого кандидата на посаду судді, - ідеться в документі.

З 1 липня також планується на базі вище зазначеного указу удосконалити порядок призначення та обрання на посади суддів Верховного суду до Великої палати Верховного суду. А також створити та ввести в дію механізм їх відкликання зборами суддів касаційних судів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#судді #закон #указ #відповідальність #корупція
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...