• Головна
  • Чи дозволено українським військовим виїжджати за кордон під час відпустки
16:20, 4 липня 2023 р.
Надійне джерело

Чи дозволено українським військовим виїжджати за кордон під час відпустки

Чи дозволено українським військовим виїжджати за кордон під час відпустки

Зараз мільйони українських жінок із дітьми перебувають за кордоном, у тому числі – родини військових, які обороняють нашу країну. Багато з них не бачили своїх рідних вже більше року, спілкуючись лише за допомогою телефону та інтернету.

Але, як з’ясувала ВВС Україна, існує законна можливість для військового побачити свою родину, поїхавши за кордон.

Відпустки для українських військових

З 1 грудня 2022 року, коли були ухвалені зміни до законодавства, військовим дозволили брати відпустки під час воєнного стану на термін 10 днів раз на рік. При цьому в одному підрозділі одночасно не можуть бути відсутні понад 30% складу.

Крім того, під час війни дозволено брати відпустку не більше 10 днів за сімейними обставинами. Вона надається при народженні дитини, одруженні, смерті близького родича.

У червні 2023 року ухвалили закон, за яким військовий може 3 рази на рік взяти основну відпустку, яка складає 30 днів, а також 10 днів за сімейними обставинами.

Умови виїзду за кордон для військових

Законом про соціальний захист військовослужбовців передбачається, що вони мають право на виїзд. Але для цього слід отримати дозволи від командування та пройти певну процедуру. Як пояснили у Міністерстві оборони, у період воєнного стану кожну ситуацію розглядають в індивідуальному порядку.

Для того, щоб отримати відпустку і виїхати за кордон до рідних, військовому потрібно:

  • написати рапорт на відпустку і подати його командиру частини, вказавши деталі про поїздку (дати виїзду і повернення, адресу перебування, тип транспорту тощо);
  • надати разом із рапортом документи, які підтверджують причину поїздки (документи, що доводять перебування родини за кордоном).

Далі командир військової частини приймає рішення, чи дозволити таку відпустку. Якщо дозвіл наданий, оформляється наказ, який надає право виїжджати за кордон. Крім того, термін відпустки з дозволом на виїзд вказують у відпускному квитку.

Для виїзду за кордон військовому треба мати:

  • закордонний паспорт;
  • військовий квиток;
  • відпускний квиток з вказанням місця перебуванням за кордоном;
  • витяг з наказу про надання відпустки.

Варто зазначити, що у відпускному квитку обов’язково має бути вказано, що військовому дозволено виїхати у відпустку за кордон.

Не випустити військового можуть, якщо щодо нього є якісь заборони на виїзд: через несплачені аліменти, штрафи чи судові рішення.

В інших випадках проблеми із виїздом виникати не повинні. Зі слів представників Міноборони, якщо є всі дозволи і виникають проблеми на кордоні, військовому слід зателефонувати до служби довіри: 0445276363, або 1598.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поїхати за кордон #відпустка військових
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...