• Головна
 • Які повістки вручають чоловікам із липня: у ТЦК пояснили, що означає кожен з документів
10:00, 5 липня 2023 р.
Надійне джерело

Які повістки вручають чоловікам із липня: у ТЦК пояснили, що означає кожен з документів

Які повістки вручають чоловікам із липня: у ТЦК пояснили, що означає кожен з документів

Наразі, коли в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, основними завданнями ТЦК та СП є збір даних про військовозобов'язаних чоловіків, створення мобілізаційного резерву і оперативне поповнення втрат на фронті.

Про це розповів керівник Львівського обласного ТЦК полковник Олександр Тищенко, передає видання Leopolis.

Раніше було ухвалено рішення про скасування призову на строкову службу для чоловіків віком від 18 до 27 років. У зв'язку з цим на даний час мобілізації підлягають:

 • чоловіки віком від 27 до 60 років;
 • чоловіки віком від 18 до 27 років, які пройшли строкову службу або хочуть добровільно укласти контракт.

ТЦК постійно оновлюють інформацію про чоловіків призовного віку, вручаючи повідомлення про необхідність уточнення даних. Олександр Тищенко зазначив, що це не завжди означає безпосередню мобілізацію.

Види повісток

Під час воєнного стану та мобілізації уповноважені особи можуть вручати повістки трьох типів:

 • повістка про уточнення даних – вручається для отримання актуальної інформації про громадян, зокрема змін в їхніх особистих даних, з метою формування мобілізаційного резерву;
 • повістка на проходження військово-лікарської комісії – за нею громадян викликають на медичне обстеження з метою оцінки фізичного і психологічного стану та визначення придатності громадян до військової служби (результати комісії можуть в подальшому бути використані для призову на військову службу або формування мобілізаційного резерву);
 • мобілізаційне розпорядження – "бойова повістка", за якою громадян викликають для негайного призову на військову службу у зв'язку з мобілізацією (ті, хто отримує цей документ, мають з'явитися у зазначене місце та час для негайного вступу до лав ЗСУ).

Повістка про уточнення даних

Громадяни, які отримали такий вид повістки, повинні повідомити ТЦК оновлену інформацію про себе:

 • склад сім'ї;
 • стан здоров'я;
 • актуальне місце роботи;
 • актуальне місце проживання;
 • контактні дані тощо.

Якби чоловіки це робили завчасно та регулярно, то однозначно порядку було б більше в їхніх облікових справах, і ніхто не смикав би людей даремно, — зазначив начальник ТЦК.

Повістка на проходження ВЛК

У разі отримання такої повістки чоловіку потрібно пройти медичне обстеження для отримання висновку ВЛК про придатність, непридатність або обмежену придатність до військової служби.

Мобілізаційне розпорядження

Так звана "бойова повістка" вручається військовозобов'язаному за результатами ВЛК, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.

До того, як буде отриманий висновок ВЛК, за ухилення від мобілізації громадяни несуть адміністративну відповідальність. Після отримання висновку ВЛК і визнання придатними громадяни, що отримали мобілізаційне розпорядження, несуть кримінальну відповідальність.

Хто може вручати повістки

В Україні повістки можуть вручати такі особи:

 • уповноважені представники ТЦК;
 • виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, якщо їм надійшло розпорядження від ТЦК;
 • керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, за умови надходження відповідного розпорядження;
 • керівники закладів освіти.

Варто додати, що громадяни мають право перевіряти документи уповноважених осіб перед врученням повісток. Також під час воєнного стану всі повинні мати при собі документи, що посвідчують особу, а чоловіки призовного віку – ще й військово-обліковий документ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#повістка #види повісток #мобілізація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...