• Головна
  • Кабмін розширив перелік професій, за якими робітники можуть бути заброньовані від мобілізації: які критерії при цьому враховуватимуться
16:30, 12 липня 2023 р.
Надійне джерело

Кабмін розширив перелік професій, за якими робітники можуть бути заброньовані від мобілізації: які критерії при цьому враховуватимуться

Фото: Фокус

Фото: Фокус

Кабмін України на засіданні 11 липня 2023 року ухвалив рішення про розширення переліку галузей, працівники яких можуть бути заброньовані від мобілізації. Крім того, встановили чіткі терміни розгляду звернень щодо визначення, чи є підприємство, установа або організація критично важливими.

Про це повідомили представники Міністерства економіки. Відповідні зміни внесені до Постанови №76 від 27.01.2023 року, що стосується бронювання військовозобовʼязаних на період мобілізації та на воєнний час.

Які зміни були ухвалені

Повідомляється, що відтепер граничні терміни розгляду звернень держорганами не мають перевищувати 10 робочих днів з моменту отримання.

Право на бронювання співробітників мають критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період підприємства.

Для визнання такими підприємства мають відповідати трьом або більше критеріям із семи. Серед цих критеріїв є, зокрема, такі:

  • сума сплачених податків і зборів;
  • відсутність заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ);
  • значення для національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади;
  • резидентство в Дія.City.

Підприємствам, що відносяться до галузі паливно-енергетичного комплексу та деяких інших галузей, достатньо відповідати мінімум двом критеріям для цього.

Іншими змінами передбачається наступне:

  • розмір ЄСВ тепер враховується в податковому критерії для визначення підприємства критично важливим (критерій передбачає сплату підприємством протягом звітного податкового року податків, зборів, платежів на суму понад 1,5 млн євро);
  • підприємства ветеринарної медицини, казенних підприємств пробірного контролю можуть бути визнані критично важливими за умови відповідності двом критеріям (а не трьом, як це було раніше);
  • єдиний підхід до визначення кількості військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню і працюють в державних органах та органах місцевого самоврядування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #бронь #відсрочка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...