• Головна
  • Як вибрати смартфон на Android в 2023 році
Новини компаній
15:30, 14 липня 2023 р.

Як вибрати смартфон на Android в 2023 році

Новини компаній

Через війну в Україні ціни на гаджети швидко зростають, а середній термін використання мобільних телефонів в країні перевищує чотири роки. У цій статті ми розповідаємо, на що варто звернути увагу під час вибору Android-пристрою і чому якість камери в гаджетах не вийде визначити за характеристиками.

Яким буває дисплей

Дисплей зобов'язаний бути хорошим, адже ми дивимося в нього по кілька годин на день. При виборі смартфона потрібно звертати увагу на тип матриці, роздільну здатність, рівень яскравості, частоту і діагональ.

Типи матриць. У більшості сучасних гаджетів використовують два типи дисплеїв — IPS і OLED. 

Картинка на OLED-матрицях має насиченіший вигляд, ніж на IPS, завдяки підвищеній яскравості та контрастності. Сучасні ігри, фільми і навіть фотографії виглядають на таких екранах вражаюче. Ще OLED-технологія приваблює майже стовідсотковими кутами огляду і відсутністю проблем з рівномірністю підсвічування.

Рекомендуємо купити смартфоны з OLED екраном, якщо ви дивитеся багато фільмів і читаєте книги.

В IPS-матрицях використовується зовнішнє підсвічування, що сильно спрощує виробництво таких екранів. Підсумкова картинка має природне перенесення кольорів, але показники контрастності та глибини чорного кольору сильно поступаються OLED.

Роздільна здатність показує кількість пікселів по ширині та висоті матриці. Що більша роздільна здатність екрана, то вища якість контенту, який може відтворювати телефон.

Смартфони з HD-екранами зазвичай коштують недорого і підходять для тих, кому не потрібно відтворювати відео в найбільшій роздільній здатності. Тож найоптимальніший варіант зараз — Full HD+.

Частота оновлення дисплея показує, наскільки плавною може бути картинка. Вимірюється в герцах, тому що більший показник, то частіше оновлюється екран.

Більша частота збільшує плавність інтерфейсу — зникають дрібні ривки і пригальмовування. Втім, є і зворотний бік: висока частота швидше розряджає акумулятор.

Щоб заощадити заряд, багато розробників ставлять у гаджети адаптивний режим: екран підлаштовується під тип відображуваного контенту і змінює розгортку в діапазоні від 10 до 120 Гц. Стандартний показник, що тривалий час використовується в смартфонах, — 60 Гц. 

Яким буває процесор

Процесор — це мозок пристрою, і від його якості залежить не тільки продуктивність, а й багато інших функцій: від якості прийому сигналу до роботи GPS.

Розібратися в технічних нюансах процесорів складно: потрібно знати особливості техпроцесу, відеоприскорювача тощо. Але це і не знадобиться: продуктивність смартфона залежить не тільки від процесора, а й від інших параметрів — характеристик пам'яті та оптимізації системи.

Якщо ви хочете дізнатися продуктивність смартфона, досить відкрити будь-який огляд в інтернеті, перегорнути до розділу про продуктивність і подивитися результати тестів. Найпопулярніший варіант, яким користується більшість технооглядачів, — AnTuTu Benchmark. 

Тому ми рекомендуємо купити мобильные телефоны тільки після перегляду різних тестів. А ще краще приїхати в магазин smsmarket.ua і спробувати все самому!

Якою буває камера

Хороша мобільна камера — це не сотні мегапікселів, а розумний софт, який обробляє знімки. Два пристрої з одним і тим самим набором об'єктивів можуть видавати різний результат.

Більшість сучасних пристроїв оснащені одразу кількома камерами:

  • Ширококутна — стандартний універсальний датчик, який потрібен для повсякденної зйомки.

  • Надширококутна — робить фотографії з кутом огляду приблизно 120 градусів. На неї зручно знімати великі об'єкти, які не поміщаються у звичайний об'єктив.

  • Модуль глибини різкості — для створення портретних фотографій.

  • Макромодуль — для зйомки маленьких об'єктів зблизька.

Дізнатися за характеристиками, наскільки добре фотографує той чи інший телефон, неможливо. Підсумковий результат залежить від моделі об'єктива, якості лінз, роботи програмного забезпечення та низки інших параметрів, які не пишуть у характеристиках.

Скільки вбудованої пам'яті має бути

Вбудована пам'ять — це сховище для ігор, фотографій, додатків і всього іншого. Саме брак вбудованої пам'яті входить у топ причин для зміни смартфона. Це відбувається через постійне зростання розмірів додатків. Месенджери, соцмережі та інший софт зберігають тимчасові файли — кеш. Це не кажучи вже про фотографії, відео, музику і важкі ігри.

За можливості краще робити вибір на користь моделей з більш містким сховищем. Навіть якщо зараз вам здається, що пам'яті достатньо, через кілька років здасться, що її вже мало. 

Оптимальний розмір — 64 або 128 Гб. Перший варіант краще розглядати в тому разі, якщо пам'ять можна розширити картою MicroSD.

Скільки телефон має тримати заряд

Довговічність батареї телефону залежить не тільки від ємності акумулятора. Свою роль відіграють енергоефективність процесора, тип екрану, якість системи і багато іншого. Якщо процесор бездумно споживає заряд, в екрана великий показник Гц, а система не оптимізована, навіть найбільш ємні акумулятори програватимуть скромнішим моделям.

Золотий стандарт розміру батареї у сучасних смартфонів — від 4500 до 5000 мАч. Розглядати актуальні пристрої зі слабшими акумуляторами ми би не рекомендували.

На що звернути увагу

Матеріали корпусу. Кілька років тому користувалися популярністю гаджети зі скляною задньою кришкою, але зараз навіть топові моделі роблять із матового пластику. У матеріалу багато переваг: він не збирає сліди від пальців, майже не дряпається, його складніше розбити.

NFC. Без модуля для безконтактної оплати не вийде розплачуватися в магазинах за допомогою смартфона. У більшості моделей є NFC, але в бюджетному сегменті зустрічаються пристрої і без нього.

Захист від води. Деякі смартфони захищені від пилу і вологи. Дивитися потрібно на маркування IP — це міжнародний стандарт, який показує ступінь стійкості гаджета до зовнішніх впливів. Чим краще телефон захищений від води, тим більше буде цифра в IP.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...