• Головна
  • Уряд пропонує підвищити ціни на алкоголь від 10% до 30%
15:30, 15 липня 2023 р.
Надійне джерело

Уряд пропонує підвищити ціни на алкоголь від 10% до 30%

Фото: Freepik

Фото: Freepik

Кабінетом міністрів планується підвищення мінімальних оптово-відпускних та роздрібних ціни на певні різновиди алкоголю. Проєкт відповідної постанови уряду вже був підготований Міністерством економіки та торгівлі, за інформацією Інтерфакс-України.

У пояснювальній записці до проєкту документа йдеться про те, що чинні мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на алкогольні напої були встановлені ще у вересні 2018 року (крім роздрібних цін на ігристі вина та газовані винні напої).

В пояснювальній записці наголошується: "Зміни, що сталися у соціально-економічній та податковій сферах, зокрема, зростання видаткової складової цін (сировина, комплектуючі, енергоносії, витрати на оплату праці тощо), а також зміна 1 березня 2022 року ставок акцизного податку на алкогольні напої, призвели до того, що розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб'єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв і вимагає коригування".

Згідно з новою постановою вноситься пропозиція про підвищення мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на певні види алкоголю. Це залежить від коду виробів за УКТЗЕД. Наприклад, роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби планують підвищити на 13%, віскі, ром та джин – на 25%, коньяк (бренді) – на 11-12%.

Водночас мінімальні ціни на виноробну продукцію, в тому числі стандартні (неігристі) вина буде підвищено в ціні відразу ж на 62%, а вартість ігристих вин та газованих винних напоїв – на 28%.

Мінімальна вартість сидру, перрі, вина, вермутів та інших зброджених напоїв (включно з сумішами зі зброджених напоїв та сумішами на основі зброджених напоїв), з фактичною міцністю, що перевищує 1,2% об'ємних одиниць етилового спирту, але не перевищує 22% об'ємних одиниць етилового спирту, – на 61-71%.

Варто також зазначити, що згідно з проєктом постанови передбачається встановлення мінімальних цін на виноробну продукцію (крім сидру та перрі (без додавання спирту), зброджених напоїв, отриманих виключно внаслідок натурального бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, вміст спирту в яких не перевищує 8,5% об'ємних одиниць (без додавання спирту), яка продається в упаковці типу Tetra-Pak та Bag in box.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#акоголь #спиртне
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
15:09, 7 травня
live comments feed...