• Головна
  • Продовження мобілізації в серпні 2023: юристка розповіла, які правила зміняться з наступного місяця
18:00, 23 липня 2023 р.
Надійне джерело

Продовження мобілізації в серпні 2023: юристка розповіла, які правила зміняться з наступного місяця

Продовження мобілізації в серпні 2023: юристка розповіла, які правила зміняться з наступного місяця

Загальна мобілізація в Україні триватиме і в наступному місяці, тому до лав армії можуть призвати військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років. Проте з 1 серпня деякі правила мобілізації зміняться. Про це розповіла в ефірі телемарафону Софія Кухоцька, юристка громадської організації "Юридична сотня".

Майбутні нововведення насамперед стосуються солдатів строкової служби, а ось щодо видачі повісток, то з серпня принципових змін не очікується. У зв'язку з тим, що призову на строкову службу не буде, і повісток на неї не буде.

Три види повісток у серпні

Після 1 серпня, як і було раніше, військовозобов'язаному можуть вручити три види повісток:

  • для уточнення даних;
  • для проходження військово-лікарської комісії;
  • мобілізаційне розпорядження.

Повістки першого виду зобов'язують з'явитися для уточнення військово-облікових даних: місця реєстрації, місця роботи, складу сім'ї тощо.

Ті, хто отримує повістку другого виду, мають з'явитися і пройти військово-лікарську комісію, за результатами якої визначається ступінь придатності до військової служби: придатний, обмежено придатний або непридатний.

У третьому випадку, в залежності від висновку ВЛК, військовозобов'язаному можуть видати мобілізаційне розпорядження. Це означає, що з речами та документами громадянин має прибути до ТЦК у визначений термін. Далі його направлять в ту чи іншу частину для проходження служби або для навчання.

Перехід строковиків у категорію мобілізованих

За словами юристки, з 1 серпня почне діяти процедура, за якою солдати строкової служби можуть бути переведені до категорії мобілізованих.

Оскільки строковики не мали можливості звільнитися з військової служби, призов на строкову службу не здійснювався, то наразі були зміни стосовно того, що строковик на даний момент має право перевестися на службу по мобілізації, – зазначила Кухоцька.

При цьому мають бути дотримані три умови:

  • термін строкової служби закінчився під час дії воєнного стану;
  • строковик протягом воєнного стану прослужив не менше 6 місяців;
  • строковик хоче перейти на службу по мобілізації за власним бажанням.

Перевагою переходу строковика у категорію мобілізованого є те, що завдяки цьому він отримуватиме грошове забезпечення. Крім того, зміняться підстави для звільнення, оскільки в такому випадку він може бути звільнений вже як мобілізований, а не як строковик.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#продовження мобілізації #зміни в правилах мобілізації #види повісток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...