• Головна
  • Як отримати кредити на посівну за державною програмою
Новини компаній
11:30, 25 липня 2023 р.

Як отримати кредити на посівну за державною програмою

Новини компаній


Попри складні умови, українські фермери продовжують працювати, обробляти землю, засівати сільськогосподарські площі та вирощувати культури. Багато хто з них не має достатньо коштів для проведення посівної кампанії. Тож українські банки, за підтримки Уряду, пропонують агровиробникам скористатися однією з актуальних кредитних програм та взяти кредит на посівну на вигідних умовах.

Це допоможе впоратися з нестачею коштів на початку сезону, коли потрібно купувати насіння та засівати поля. Кредитні кошти допоможуть не пропустити поточний агросезон, розвинути підприємство, засіяти нові культури та збільшити площу посіву. 

Детальніше про умови та особливості сучасного агрокредитування ми дізналися від експертів ПриватБанку.

Які кредити на посівну за державною програмою існують

Державна програма “Доступні кредити 5-7-9%” полегшує кредитне навантаження на бізнес та допомагає з фінансуванням посівної кампанії. Поки в Україні діє воєнний стан, відсоткова ставка за кредитом складатиме 0%. 

Всі агрокредити є цільовими та спрямовані на розвиток агропідприємництва. Так, програма кредитування сільського господарства “Агросезон” дозволяє витрачати кошти лише на посівну, а саме купувати насіння, добрива тощо на умовах кредитної лінії. Також під програму урядових компенсацій підпадає строковий кредит під заставу майна “КУБ”.

Умови отримання коштів за кредитними програмами 

Банк видає сільськогосподарським підприємствам кредит у розмірі від 1 до 50 млн гривень у вигляді відновлювальної кредитної лінії “Агросезон”, кошти з якої можна використовувати на покриття витрат поточного сільськогосподарського циклу. Тобто купувати насіння, добрива, засоби захисту рослин, паливно-мастильні матеріали, фінансувати поточний ремонт приміщень та техніки, оплачувати послуги з ремонту, закуповувати будматеріали. 

Щоб отримати такий кредит, потенційному позичальнику потрібно відповідати певним умовам. Це має бути підприємство, яке працює у сфері сільського господарства, рослинництва, тваринництва або післяурожайної діяльності, земельний банк якого складає не менше ніж 100 га в обробітку.

Строк погашення заборгованості – березень 2024 р. Якщо культури гарно вродять, фермер легко погасить кредит з отриманого доходу. 

Також насіння у кредит можна купити, отримавши гроші під заставу майна на умовах кредитної програми “КУБ”. Це невідновлювальна кредитна лінія для фінансування поточної посівної кампанії. Максимальна сума кредиту становить 5 млн гривень, а строк кредитування – до березня 2024 року.

Важливо зазначити, що прийняття рішення про взяття кредиту на посівну має ґрунтуватися на ретельному аналізі власних фінансових можливостей. Фермер має врахувати умови кредитування та свою платоспроможність. Бажано також мати бізнес-план, адже для погашення кредиту підприємці використовують кошти, отримані від продажу майбутнього врожаю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...