• Головна
  • Українські біженці активно повертаються з-за кордону: ТОП-3 фактори, які на це впливають
13:00, 26 липня 2023 р.
Надійне джерело

Українські біженці активно повертаються з-за кордону: ТОП-3 фактори, які на це впливають

Українські біженці активно повертаються з-за кордону: ТОП-3 фактори, які на це впливають

Згідно останніх опитувань, більш ніж 75% українських біженців планують або сподіваються повернутися додому після закінчення війни. Крім того, багато з громадян їдуть додому вже зараз. Які фактори впливають на таке рішення українців, розповіла аналітикиня Громадянської мережі ОПОРА Анастасія Романюк.

Чому Українці хочуть повернутися на Батьківщину

Серед основних факторів, які впливають на таке рішення українських громадян у Великій Британії, Ізраїлі, Іспанії, Німеччині, США, Угорщині та Чехії можна виділити 3 основні:

  • емоційний зв'язок із Батьківщиною;
  • відновлення безпеки у своєму регіоні;
  • прагнення возз’єднання з родиною.

Якщо говорити про те, чим керуються українці щодо того, коли саме вони повернуться в Україну, то тут є три найбільш популярні, - розповіла Анастасія Романюк.

Однак, за її словами, у відповідях українців можна чітко простежити вікові відмінності. Адже мотивація людей старшого віку й молоді доволі сильно відрізняється.

Наприклад, для молодших респондентів найвагомішим чинником є наявність роботи в Україні, у той час, як для старших найважливішим фактором є відновлення безпеки у їхньому регіоні. І для респондентів віком старше 51 року емоційний зв’язок з Україною все ж є найбільш вагомим, - зазначила аналітикиня.

За результатами досліджень соціологів, абсолютна більшість українських громадян, які знаходяться за кордоном, мають бажання й плани повернутись в Україну. Однак на це теж впливає ряд факторів.

Але ми побачили тенденцію, що на їхні плани - повертатися в Україну, чи ні - також впливає те, чи мають вони високооплачувану роботу, чи володіють вони місцевою мовою, якими є відносини з місцевим населенням тощо, - сказала Романюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#біженці #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
15:09, 7 травня
12:21, 7 травня
live comments feed...