• Головна
  • Мобілізація телефоном: чи законні повістки, які приходять у СМС
14:20, 26 липня 2023 р.
Надійне джерело

Мобілізація телефоном: чи законні повістки, які приходять у СМС

Мобілізація телефоном: чи законні повістки, які приходять у СМС

Практика розсилки повісток у СМС в Україні не є масовою, але все ж вона існує. У військовозобов'язаних та їхніх родичів у разі отримання повістки в такий спосіб виникає запитання - чи законно це?

Про те, що робити, якщо повістка прийшла в СМС, розповів правозахисник Олександр Павличенко.

Правозахисник роз'яснив, що практика розсилки через СМС виникла через те, що велика кількість військовозобов'язаних громадян зараз не проживає за місцем реєстрації. Таким чином, ТЦК і СК не мають можливості доставити повістку за місцем проживання і вручити її особисто.

Павліченко пояснив, що такі СМС - це можливість довести до відома громадян, що вони мають бути зареєстровані за їхнім місцем проживання, зокрема, і для можливої мобілізації. Правозахисник вважає, що такий варіант оповіщення є не репресивним, а навпаки, надзвичайно ліберальним.

Що стосується юридичних наслідків, то така повістка їх не несе. Правила залишаються незмінними - повістки мають вручатися особисто, письмово і під розпис. Вручати повістки, крім воєнкомів, наразі мають право представники органів місцевого самоврядування, керівники організацій і підприємств, а також управителі багатоквартирних будинків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#повістка в смс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...