Чи чекати змін з 1 серпня: як скасування карантину та підвищення пенсій вплине на призначення житлових субсидії
В Україні субсидії в період карантину призначалися, якщо витрати на комуналку перевищують 15% середньомісячного сукупного доходу родини. Нещодавно карантин був скасований офіціально, тому українців хвилює, як вплине це на умови надання субсидії. Крім того, багатьом не зрозуміло, чи очікувати змін у призначенні та розмірі субсидій після липневого підняття пенсій. Виясняли ці питання у виданні NV.
Положення про 15%
Зважаючи на скасування карантину з 1 липня, з 1 серпня зазначена планка мала би піднятися до 20%. Але Кабінет міністрів ухвалив рішення про збереження розміру сукупного доходу для призначення субсидії.
Тому, як і раніше, субсидія призначатиметься, якщо витрати на комуналку перевищують 15% середньомісячного сукупного доходу родини. Ця норма діятиме до завершення воєнного стану та протягом одного місяця після його скасування.
Розмір субсидії і надалі протягом неопалювального сезону складатиме в середньому 350-400 гривень.
Коли врахують липневе підвищення пенсій
Нові розміри пенсійних виплат після підняття у липні врахують уже в опалювальному сезоні. Про це розповіла директор Департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг ПФУ Олена Охріменко.
Пенсіонери не втратять субсидію, оскільки при визначенні субсидії взявся дохід за попередній період. Підвищені пенсії будуть враховуватися з жовтня, коли ми будемо проводити нарахування пільг та субсидій на опалювальний період, — повідомила вона.
Водночас Олена Охріменко зазначила, що у зв’язку з підвищенням тарифів на електроенергію з 1 червня відбувся автоматичний перерахунок допомоги на оплату ЖКП. Тому в липні субсидіанти отримували нові суми із врахуванням підвищених тарифів.
Кому слід подати нові заявки на субсидії
Тим, хто отримував допомогу на оплату комунальних послуг під час опалювального сезону, субсидії перепризначуються автоматично. Але деяким категоріям українців необхідно подати заявки заново:
- якщо у складі домогосподарства є ВПО;
- якщо члени домогосподарства орендують житло;
- якщо кількість осіб, що фактично проживають у домогосподарстві, менша, ніж кількість зареєстрованих;
- якщо домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на придбання зрідженого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.