• Головна
  • Вступ до ВНЗ як спосіб ухилення від мобілізації: на які хитрощі йдуть українці, щоб не служити
17:00, 28 липня 2023 р.
Надійне джерело

Вступ до ВНЗ як спосіб ухилення від мобілізації: на які хитрощі йдуть українці, щоб не служити

Вступ до ВНЗ як спосіб ухилення від мобілізації: на які хитрощі йдуть українці, щоб не служити

Статистика свідчить про те, що з моменту початку війни кількість студентів-чоловіків, які вступили на платну форму навчання, суттєво зросла. Більшість із них використовують законне право на навчання для ухилення від призову під час воєнного стану.

МОН публікує дані, згідно з якими частка студентів чоловічої статі за неповні півтора року зросла на 82%. При цьому спостерігається цікава тенденція - кількість студентів віком до 20 років знизилася, водночас кількість "вікових" студентів із категорії 30-50 років різко зросла.

Згідно з 23 статтею "Закону про мобілізацію" студенти, аспіранти, докторанти, асистенти-стажисти ВНЗ, здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової вищої освіти під час загальної мобілізації їй не підлягають. Також мобілізації не підлягають студенти дуальної та денної форм навчання.

Чи порушують закон ті, хто вступають до ВНЗ з метою ухилення

Юристи пояснюють, що вступ до ВНЗ чоловіків призовного віку з юридичної точки зору порушенням не є. Однак існує Постанова КМУ №1 487, згідно з якою чоловіків мають приймати ВНЗ лише після постановки на військовий облік. Юристи зазначають, що більшість ВНЗ цю постанову не виконує.

Це відбувається тому, що Законом про освіту не передбачено відрахування або неприйняття на навчання через порушення правил військового обліку. Таким чином, на даний момент існує колізія, яка може бути усунена шляхом внесення змін до ст. 23 "Закону України про мобілізацію".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ухилення від призову #мобілізація #навчання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...