• Головна
  • Гарна новина для тих, хто планує взяти кредит: Нацбанк знизить відсотки
21:00, 30 липня 2023 р.
Надійне джерело

Гарна новина для тих, хто планує взяти кредит: Нацбанк знизить відсотки

Фото: freepik.com

Фото: freepik.com

Національний банк України планує запровадити деякі обмеження, що стосуються роботи мікрофінансових організацій. Нацбанк повідомляє, що в планах зниження відсотків за кредитами.

Про те, якими саме будуть заплановані зміни, розповіла Ольга Лобайчук - керівниця Департаменту із захисту прав споживачів у сфері фінансових послуг. Лобайчук розповіла, що кредитні ставки будуть обмежені для МФО - фінансових організацій, які надають послуги з мікрокредитування. Мікрокредити під великі відсотки в народі вже давно називають "кредит до зарплати".

Потрібно зазначити, що обрану МФО тактику роботи вирізняє певна своєрідність. Такі контори нікому не відмовляють, при цьому розуміючи заздалегідь, що чималий відсоток позичальників з ними не розрахується вчасно, а можливо, не розрахується ніколи.

У цьому випадку МФО роблять ставку на відповідальних і платоспроможних позичальників. Але є нюанс - за такого варіанту на людей, які сумлінно виконують умови, чекають воістину захмарні відсотки.

Виходячи з таких невигідних умов, вкрай великий ризик того, що безліч позичальників опиняться у фінансовій кабалі, оскільки величезні відсотки зростають і швидко перетворюються на борг, повернути який людині не під силу.

Вивчивши ринок МФО, Нацбанк дійшов висновку про необхідність обмеження відсотків за мікрокредитами. Таким чином, він планує створити умови, за яких МФО будуть більш відповідально підходити до вибору позичальників.

Цей захід має два очевидних плюси - позичальники не повинні будуть виплачувати величезні відсотки, а частина безповоротних кредитів значно впаде.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Нацбанк #кредит #гроші #займ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...