• Головна
  • Чи потрібен військовий квиток: важлива інформація для вступників до ВНЗ
15:40, 31 липня 2023 р.
Надійне джерело

Чи потрібен військовий квиток: важлива інформація для вступників до ВНЗ

Чи потрібен військовий квиток: важлива інформація для вступників до ВНЗ

Напередодні вступної компанії багато хто цікавиться, які саме документи входять до пакета, необхідного для вступу до ВНЗ. Але оскільки агресія рф триває, а воєнний стан продовжено ще на 90 днів, для вступників військовозобов'язаних діє особливе правило.

Під час вступу вони зобов'язані надати приймальній комісії військово-обліковий документ.

Чи можна вступити до ВНЗ без військового квитка

Наразі в Україні діє Постанова Кабінету міністрів №1487, яка визначає порядок і процедуру вступу до ВНЗ. Міністерство освіти України також опублікувало документ під назвою "Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році".

Згідно з п. 2 Розділу 15 Наказу МОН України №276 від 15.03.2023 року кожен вищий навчальний заклад самостійно розробляє правила, які містять порядок прийому та перелік необхідних документів.

Адвокати вважають, що з перелічених вище норм випливає, що для вступу у 2023 році буде достатньо приписного свідоцтва. Однак вони звертають увагу майбутніх студентів на те, що ситуація зі вступом військовозобов'язаних, старших за 25 років, інша. Річ у тім, що нещодавно Парламент України ухвалив законопроєкт №9281, згідно з яким граничний вік призовників знижується. Якщо раніше він становив 27 років, то тепер - 25.

Таким чином, молоді люди 25-26 років мають бути поставлені на військовий облік, а отже, вони підпадають під загальну мобілізацію. Адвокати вважають, що під час подачі документів приймальна комісія, найімовірніше, прийме від осіб, старших за 25 років, приписне свідоцтво. А ось під час зарахування, імовірно, вимагатимуть надати тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий квиток #вступ до ВНЗ #пакет документів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...